Proto není divu, že v jejich sestavě najdete například čtyřiačtyřicetiletého Radima Glembka, který se k velkému fotbalu vrátil po předlouhých patnácti letech. „S fotbalem jsem začínal ve Frýdku-Místku, kde jsem zůstal až do dorosteneckého věku. Poté jsem zamířil na vojnu do VTJ Dejvice, které hrávaly tehdy krajský přebor. Po vojně jsem se vrátil zpět do Válcoven, ale moc jsem se tu nechytil, takže jsem odešel do nedalekého Frýdlantu. Pak jsem si zahrál ještě v Bašce a svou kariéru jsem zakončil v Lískovci,“ prozradil fotbalista, který se po skončení své fotbalové kariéry věnoval také pískání.

Po utkání lískoveckého béčka v Dobré jsme tohoto hráče, který nastoupil v průběhu druhého poločasu, na chvíli vyzpovídali.

Kde a kdy vznikla myšlenka založit rezervní tým v Lískovci?
S touto myšlenkou přišli Roman Vojvodík s Radkem Šmídem, kteří v Lískovci dlouhá léta kopali. Ale byla to spíše taková recese, která se nakonec chytla.

Vy se vůbec bavíte, a to nejen fotbalem. K utkání do Dobré jste cestovali na kolech. To je i na tým z okresní soutěže dost nezvyklé…
Tak tady se můžu pochlubit, jelikož to byl můj nápad (smích). Kdysi byl v televizi odvysílán film z fotbalového prostředí Kožené slunce, kde také k zápasům takzvané pralesní ligy jezdili hráči jednoho klubu na kolech. Kdo tu jízdu nezažil, neuvěří. Byla to skutečně sranda.

Ta vaše jízda byla o to nezvyklejší, že jste ještě půlhodiny před utkáním seděli na občerstvovací pauze v nedaleké zahradní restauraci…
My už měli za sebou asi pět kilometrů, museli jsme si odpočinout a doplnit tekutiny (smích).

Zápas jste nakonec v Dobré vyhráli těsně 4:3. Co jste samotnému utkání říkal? (V té chvíli se začal doberským stadionem ozývat mohutný vítězný pokřik lískoveckých fotbalistů – Dresy bílé…, pozn. red.).
Přiznám se, že jsem od nás očekával lepší výkon. Myslel jsem si, že domácí tým přehrajeme. Kdo na toto utkání ale přišel, tak musel vidět, že domácí předvedli velice dobrý výkon. Nám vyšel dokonale závěr utkání, takže nakonec spokojenost.

Domácí vedli po hodině hry již 3:1. Věřil jste v té chvíli ještě ve vítězství lískoveckého týmu?
Já věřím v každém zápase, že nic není ztracené. Věřil jsem i tady.

Ve dvou vašich premiérových zápasech jste získali plný počet bodů. S tím vládne asi velká spokojenost?
Určitě, stoprocentní spokojenost.

Jaké máte vůbec cíle pro letošní sezonu v okresní soutěži?
Tak to je zcela jednoduché. Vzhledem k tomu, jaký máme věkový průměr, tak je to dožít v každém zápase, který odehrajeme.