Prozatím je to ještě horší než před rokem, protože tenkrát měl Třinec po dvou kolech body tři a letos má po třech kolech jen jeden bodík. Uhrál ho doma s Varnsdorfem (2:2), v Karviné i ve Zlíně prohrál.

A zatímco po Zlíně (2:0) a Varnsdorfu (2:2) měl třinecký trenér Ľubomír Luhový vůči svým hráčům slova uznání a pochopení, kdy omlouval jejich nervozitu, zbrklost a upracovanost, po derby v Karviné (2:1) je podrobil ostré kritice. „Soupeř chtěl vyhrát více než my. Dopouštěli isme se četných přehmatů, o tom to celé bylo. Máme jeden z nejsilnějších kádrů druhé ligy, proto už je na čase, abychom se zvedli, začali bojovat a bodovat.“

V letní přestávce fotbalový Třinec svou soupisku vylepšil a rozšířil. Přišel jeden obránce (Matoušek), tři záložníci (Pešek, Maroši a Pospíšil) a trio útočníků (Szmek, Nekuda, Gavlák), a na hře to stejně není příliš vidět – obrana nestojí na nejpevnějších základech, soupeři ji rozvrátili šestkrát. Ani směrem dopředu to není růžové. Fotbalisté a trenéři Třince však nepanikaří a věří v lepší zítřky.

„Už je nejvyšší čas, abychom góly přestali dostávat a konečně je začali dávat, protože poslední dobou jich inkasujeme docela dost. Teď zrovna se nám nedaří, ale všichni do jednoho věříme, že se to brzy zlomí. Do soutěže jsme vstoupili poněkud špatně a teď se to s námi táhne. Nemám obavy o to, že se opět dáme dohromady, semkneme a začneme znovu šlapat. Druholigová soutěž je dlouhá, my jsme ji letos stejně jako o rok dříve začali mizerně. Nepříznivých výsledků je potřeba se vyvarovat, snad se nám to povede. Doufám, že se nakopneme a začneme co nejdříve zase vyhrávat,“ říká přesvědčivě kapitán Třince Martin Lipčák.

Lepší zítřky, o nichž je řeč, by mohly fotbalistům Třince nastat už tuto sobotu, kdy od 17 hodin nastoupí na stadionu Rudolfa Labaje proti loňskému nováčkovi ze Sezimova Ústí. Hosté sice před svými diváky nestačili na Jihlavu (0:1), ale v Sokolově vyhráli 2:0 a na Bohemce 2:1. Třetí venkovní vítězství budou chtít uzmout v Třinci, který se jim to bude snažit nedovolit.

(rom)