Krajský přebor mužů

Janovičtí zavítají o víkendu k okresnímu derby do Frýdlantu nad Ostravicí, kde proběhne jejich vzájemný duel v rámci oslav 80. let založení frýdlantské kopané. „Víme, že nás čeká velmi těžké utkání se soupeřem, který v novém ročníku ještě neprohrál a je určitě favoritem. Dnes budeme postrádat Látala a nejistý je i start Lyse. Doufám, že diváci uvidí kvalitní derby,“ věří předseda Janovic Dalibor Láža. Na utkání se samozřejmě těší i domácí fotbalisté. „Na derby jsme se připravovali stejně jako na každé jiné utkání. Máme ale oslavy, takže budeme chtít na hřišti odevzdat co nejlepší výkon. Nejsme sice ještě kompletní, navíc bude chybět zraněný Žižka,“ řekl před utkáním frýdlantský trenér Josef Sláma.

Krajský přebor, 4. kolo

Sobota 27. srpna

Poruba 2011 – Jakartovice 10.15, hř. Poruba, tráva (rozhodčí Mrózek), Háj ve Slezsku – Hradec n. Mor. 17.00 (Takáč), Frýdlant n. O. – Janovice 17.00 (Kantor).

Neděle 28. srpna

Polanka – Dětmarovice 17.00 (Vítek), Pustá Polom – Český Těšín 17.00 (rozhodčí z Polska), Oldřišov – Petřkovice 17.00 (Zelník), Frenštát p. R. – MFK Karviná B 17.00 (Mikeska), Bohumín – Rýmařov 17.00 (rozhodčí z Polska).

I. A třída, skupina B

Smilovice – Šenov

Celek kouče Pavla Smatany v premiéře nechal všechny body na trávníku ambiciózní Stonavy, kde nezabodoval ani na konci jara. Nyní má před sebou první domácí zápas, v němž se utká se silným Šenovem, který přehrál Bystřici v poměru 4:1. „Očekávám, že to bude úplně jiné utkání, v němž opět nastoupíme proti nesmírně kvalitnímu týmu, který byl v předešlé sezoně po Karviné druhým nejsilnějším týmem I. A třídy. Hrajeme na našem malém hřišti, k dispozici už budeme mít opory Dytka, Pokludu, Ganczarczyka a Divinu. Snad to bude vidět,“ přeje si trenér Smilovic Pavel Smatana.

Bystřice – Horní Suchá

Ani omlazená Bystřice nebude na letošní začátek soutěže vzpomínat v dobrém. V Šenově dostala čtyři góly, a přestože měla ve druhé části střetnutí viditelně více ze hry, s nepříznivým stavem, kvůli neproměněným šancím, už nic nesvedla. „Abych řekl pravdu, čekal jsem to ještě horší. Šenov jsme dostali pod velký tlak, kluci mě příjemně překvapili. Pokud se dovedou poučit ze svých chyb, střetnutí může být z našeho pohledu docela zajímavé,“ říká optimisticky naladěný trenér Bystřice Pavel Vavřač.

Čeladná – Frýdek-Místek B

V zajímavém duelu přivítá loňský účastník krajského přeboru z Čeladné nováčka soutěže, rezervu MFK Frýdek-Místek, která postoupila do vyšší soutěže hned třikrát za sebou. „Po remíze v Horní Suché bychom chtěli před domácím publikem naplno bodovat. A to i přesto, že výsledky předešlého kola ukázaly, že i hosté mají velmi kvalitní tým. Nastoupit by měl i Horváth, který nám chyběl v minulém utkání. Stále chybí dořešení hostování Neuwirta, jenž působil v zahraničí. Chtěli bychom hrát útočně, v kádru nejsou žádná zranění, hráči jsou zdravě nažhavení. Hřiště je v perfektním stavu a to nemalou měrou pana Novotného, který se o hřiště stará. Nyní stačí jen pozvat diváky do hlediště a věřit, že udělají fotbalovou atmosféru,“ láká předseda čeladenského klubu Petr Sedlák.

Brušperk – Petřvald n. Mor.

Fotbalisté Brušperku si v minulém kole připsali tři body v okresním derby s Raškovicemi, dnes jeho hráči přivítají v domácím prostředí tým Petřvaldu na Moravě. „Nováček soutěže se prezentuje důrazným, bojovným fotbalem s kvalitní defenzivou. Očekáváme tudíž velmi těžké utkání, ve kterém až na Klimka budeme kompletní. Jako vždy na domácím hřišti se chceme prosadit útočným nátlakovým fotbalem. Věříme, že porušíme nepsané pravidlo, že dvakrát za sebou se doma nevyhrává,“ řekl tajemník celku Svatopluk Slovák.

I. A třída, sk. B, 4. kolo

Sobota 27. srpna

Čeladná – Frýdek-Místek B 17.00 (Závodný), Veřovice – Stonava 17.00 (Trigas), Brušperk – Petřvald n. Mor. 17.00 (Šafařík).

Neděle 28. srpna

Raškovice – Stará Bělá 17.00 (Kontoršikov), Bystřice – Horní Suchá 17.00 (Tomšík), Smilovice – Šenov 17.00 (Beran), B. Albrechtice – Staré Město 17.00 (Selník).

I. B třída, skupina C

Hrádek – Dolní Datyně

Jedno z úvodních dvou regionálních derby střetnutí mělo nečekaného vítěze. Ambiciózní a především posílené Mosty u Jablunkova přenechaly všechny tři body Hrádku, který se až po poslední chvíle rval o záchranu soutěže. Nakonec uspěl. A možná kvůli tomu, aby loňské soužení v začínající sezoně nepoznal, udělal vše pro to, aby do sezony vykročil vítězstvím, což se mu nakonec povedlo. Ve vyrovnaném utkání brankou Kantora vyhrál v Mostech těsně 1:0. „V mužstvu panuje dobrá nálada, z ní chceme v domácím střetnutí se silnou Dolní Lutyní těžit. Nemůžeme si přát nic jiného, než potvrdit tříbodovou kořist z Mostů u Jablunkova, kde nám scházelo hned několik důležitých hráčů,“ potvrzuje trenér Hrádku Stefan Franek. Na jaře se jeho družina představila v Datyni, uhrála tam remízu 1:1.

Jablunkov – Dobratice

Ani jednomu týmu se letošní premiéra nepovedla. Zatímco prohra nováčka z Dobratic na hřišti Dolní Datyně v poměru 0:2 je ještě svým způsobem přijatelná, fiasko Jablunkova, který prohrál 5:1 na půdě druhého nováčka z Doubravy je neomluvitelné. Tím spíše, že Spartak po 15 minutách prohrával už 1:4. Útočníci příliš nenapadali a obrana vůbec nefungovala. Místo aby hráči spolu komunikovali, vyčítali si chyby, každý chtěl dirigovat. Přestože to bylo velice špatné, věřím, že se oklepeme a naše hra a výsledky budou vypadat úplně jinak,“ doufá trenér Jablunkova Jan Gomola. Jeho tým se bude muset obejít bez stopera Marka Sikory vyloučeného v posledním zápase, k dispozici budou dva zkušení borci Lukáš Komár a Marek Kluz.

I. B třída, sk. C, 4. kolo

Sobota 27. srpna

Dolní Lutyně – Mosty 17.00 (Ondračka ml.), Hnojník – Oldřichovice 17.00 (Dytko), Sedliště – Těrlicko 17.00 (Rýdel), Doubrava – Dobrá 17.00 (Hrubý).

Neděle 28. srpna

Jablunkov – Dobratice 17.00 (Mikula), Hrádek – Dolní Datyně 17.00 (Klimek), Nýdek – Vendryně 17.00 (Bureš).

I. B třída, skupina D

Hráči Staříče si jistě budou chtít napravit reputaci z minulého kola, kdy inkasovali v Libhošti pět branek. Jejich dnešním soupeřem bude celek Kopřivnice. „Bude nám chybět zraněný Volný a trenér Sluštík chystá také další změny v sestavě. Věříme v zisk tří bodů,“ je přesvědčen předseda FK Staříč Josef Volný. (rom, zd)

I. B třída, sk. D, 4. kolo

Sobota 27. srpna

Jakubčovice – Starý Jičín 17.00 (Brabec), Staříč – Kopřivnice 17.00 (Třuslo), Fryčovice – Libhošť 17.00 (Voznica), Suchdol n. O. – Tichá 17.00 (Hrňa).

Neděle 28. srpna

Odry – Lichnov 17.00 (Kubánek), Vlčovice – Nový Jičín B 17.00 (Kyselý), Kateřince – Jeseník n. O. 17.00 (Plevza).