Krajský přebor mužů

Fotbalisté Janovic přivítají v neděli na svém pažitu celek Českého Těšína. „Po prohře v minulém kole s vedoucím celkem tabulky nás nyní čekají dva velmi těžké zápasy v domácím prostředí. Samozřejmě chceme bodovat. Kádr mužstva by měl být kompletní, nejistý je pouze start Radka Látala,“ prozradil předseda janovického klubu Dalibor Láža.

Také hráči Frýdlantu využijí o víkendu domácího prostředí. V minulém kole Frýdlantští na svém hřišti zaváhali, když prohráli s nováčkem z Polanky. „I teď to nebude jednoduché. Nastoupíme bez zraněných Žižky a Slavíka. Je také otázkou, v jakém složení karvinské béčko přijede. Navíc, oni teď třikrát po sobě zvítězili, takže budou mít určitě sebevědomí. Pokud se nám ale podaří zlomit naší střeleckou nemohoucnost i štěstíčko, můžeme vyhrát,“ řekl k utkání Frýdlantu s Karvinou B trenér Josef Sláma.

Krajský přebor, 8. kolo

Sobota 24. září

Háj ve Slezsku – Dětmarovice 16.00 (rozhodčí: Pobořil).

Neděle 25. září

Polanka – Pustá Polom 16.00 (Galásek), Oldřišov – Poruba 2011 16.00 (Čuba), Frenštát p. R. – Jakartovice 16.00 (Futerko), Janovice – Český Těšín 16.00 (Ochodek), Bohumín – Petřkovice 16.00 (Orálek), Rýmařov – Hradec n. Mor. 16.00 (Herda), Frýdlant n. O. – MFK Karviná B 16.00 (Orieščik).

I. A třída, skupina B

Opačně, čili od pěti k desíti to jde s fotbalisty Bystřice. V prvních třech kolech si k bodům snad jen přičichli, ale v dalších dvou utkáních už nějaké sebrali z trávníku. Nejprve doma vinou spousty zahozených tutovek remizovali bez branek se Starou Bělou a posledně poněkud nečekaně vyhráli v Čeladné. „Kluci hrají velmi dobře. V úvodu jsme zápasy ztráceli po individuálních chybách, navíc jsme zazdívali gólové šance a někdy nám scházelo i pověstné fotbalové štěstíčko, které se k nám naposledy přiklonilo,“ říká trenér mužstva Pavel Vavřač.

Fotbalové Smilovice neexcelují, v letošní sezoně na hřišti nepředvádějí to, co by si přály. To se odráží i na bodovém stavu, který není nikterak vysoký. Trenér Pavel Smatana to nemíní nechat jen tak a snaží se dovést svůj tým k vítězství. Jeho přáním jsou tři body. „Bystřice dokázala vyhrát v Čeladné, my bychom ji moc rádi porazili doma. Posledně nám pár hráčů scházelo, snad se někteří z nich na hřiště vrátí. V minulém zápase skvěle zachytal Kreželok a svůj návrat po delší době zvládl i zkušený harcovník Vlastislav Klár. I když má herní manko, posledně prokázal, že je stále výborným a platným fotbalistou,“ chválí trenér Smatana dvojici svých svěřenců. Po utkání by milerád vyzvedl za výkon i výsledek všechny své fotbalisty.

Fotbalisté Čeladné o minulém víkendu překvapivě doma podlehli Bystřici. O nápravu se jistě pokusí ve Smilovicích, ale tam je nebude čekat nic lehkého. Střetnou se totiž s týmem, kterému se rovněž nedaří tak, jak by chtěl. „Soupeř je na tom o bod hůř než my, a proto očekáváme velice těžký zápas. Sílu soupeře známe. Má tam mimo jiné Jiřího Topiarze, kterému se zatím daří střelecky. My se však můžeme opřít o hráče, kterým vypršel trest. Budeme muset hrát disciplinovaně, protože červených karet je opravdu hodně a trenér pak musí improvizovat. Nenastoupí Zouhar, který má stop na tři zápasy a ohrožen je start i Rusnoka, který netrénuje kvůli bolestivému zranění kotníku. Budeme se snažit proměňovat šance, vždyť minulý zápas jsme měli vést během dvaceti minut o čtyři branky. Věříme si, že se konečně začne dařit a my se posuneme v tabulce o pár míst nahoru,“ jsou slova předsedy oddílu Petra Sedláka.

Kolektiv hráčů Brušperku má před dnešním duelem s Horní Suchou problémy se sestavou. „Budou nám chybět čtyři hráči základního kádru – J. Makúch, Klimek, Polášek a Šlesinger. Očekáváme těžký a vyrovnaný zápas, ale i přes absence chceme doma zvítězit,“ věří tajemník brušperského klubu Svatopluk Slovák.

I. A třída, sk. B, 8. kolo

Sobota 24. září

Veřovice – Stará Bělá 16.00 (Hubert), Brušperk – Horní Suchá 16.00 (Křenek), Petřvald n. Mor. – Šenov 16.00 (Podracký), Staré Město – Stonava 16.00 (Seidler).

Neděle 25. září

Raškovice – Bystřice 16.00 (Přeček), Smilovice – Čeladná 16.00 (Pitvor), B. Albrechtice – Frýdek-Místek B 16.00 (Moravec).

I. B třída, skupina C

V úvodních třech kolech si jablunkovský Spartak vedl úplně stejně, jako druholigový Třinec. Prohrál v Doubravě, remizoval doma s Dobraticemi a následně nebodoval v Dobré. Poslední dvě utkání Jablunkovští zvládli na výbornou, nejprve jasně přehráli Hrádek (4:1) a týden nato si zajeli pro tři body do Těrlicka. V neděli je čeká na postup aspirující Dolní Lutyně, která o víkendu nepochodila v sousedním Hrádku, prohrála tam 4:2. Trenér Jan Gomola dalšího protivníka jeho týmu viděl na vlastní oči. „Přestože se utkáme se silným týmem, chceme Dolní Lutyni porazit. Měli bychom nastoupit v nejsilnější sestavě, budeme chtít předvádět naši typickou hru založenou na dobrém pohybu a nasazení,“ plánuje trenér Jablunkova.

I. B třída, sk. C, 8. kolo

Sobota 24. září

Hnojník – Hrádek 16.00 (Mikula), Sedliště – Dolní Datyně 16.00 (Kret), Doubrava – Mosty 16.00 (Bureš), Dobrá – Oldřichovice 16.00 (Konderla), Těrlicko – Vendryně 16.00 (Kyselý).

Neděle 25. září

Jablunkov – Dolní Lutyně 16.00 (Malchárek), Nýdek – Dobratice 16.00 (Sikora).

I. B třída, skupina D

Fotbalisté Staříče budou zítra jistě chtít navázat na své poslední domácí vítězství v derby s Fryčovicemi. Soupeře ale mít jednoduchého nebudou. Odry jsou momentálně druhým celkem průběžné tabulky, když čtyřikrát vyhrály a pouze jednou prohrály. Ani na hráče Fryčovic nečeká nic lehkého. V dnešním odpoledni se svěřenci trenéra Lukáše Barana představí na hřišti třetích Jakubčovic. (rom, zd, sch)

I. B třída, sk. D, 8. kolo

Sobota 24. září

Jakubčovice – Fryčovice 16.00 (Valošek), Suchdol n. O. – Starý Jičín 16.00 (Závodný), Nový Jičín B – Tichá 16.00 (hř. Hodslavice – Chýlek).

Neděle 25. září

Odry – Staříč 16.00 (Břežný), Vlčovice – Kopřivnice 16.00 (Tobola), Kateřince – Libhošť 16.00 (Klečacký), Jeseník n. O. – Lichnov 16.00 (Třuslo).