Třinec nastupuje k domácím duelům v sobotu, před sezonou se po deseti letech vrátil k odpolednímu hracímu času. Ten sice platí, ale kvůli sobotnímu mistrovství ČR v bikrosu, které proběhne na dráze v sousedství fotbalového stánku, nastoupí fotbalisté Třince proti Čáslavi až v neděli odpoledne. Naposledy se v Třinci chodilo na fotbal v neděli odpoledne na podzim roku 1995.

Celek trenéra Ľubomíra Luhového v předchozím zápase přežil mohutný nápor exligového Brna a z jihu Moravy si přivezl cenný bod. I navzdory tomu v tabulce klesl z pátého na osmé místo, před něho se dostaly týmy Sokolova, Znojma a Karviné. „Druhá liga je letos nesmírně vyrovnaná. Co jsem ji tak v minulosti sledoval, takové to nikdy nebylo. Sice je teprve začátek soutěže, přesto očekávám, že to tak zůstane až do třicátého kola. Z pátého místa jsme se propadli dolů, ale za týden zase může být všechno úplně jinak. V soutěži je šest sedm mančaftů, které chtějí bojovat o špici. Patříme mezi ně my. Kvalitu na to, abychom se mohli rvát o čelo tabulky, určitě máme,“ nechal se slyšet třinecký matador Patrik Siegl.

Jakoby se jeho tým v úvodních třech kolech teprve zahříval na správnou provozní teplotu. Prohra ve Zlíně, upachtěná remíza s Varnsdorfem a další nezdar v Karviné. Pak však přišla třízápasová vítězná série (výhry nad Sezimovým Ústím, v Mostě i nad Sokolovem, pozn. red.) a remíza v Brně. „Duel s Varnsdorfem jsme nezvládli, ale ty dvě prohry jsme utrpěli na trávnicích spolufavoritů soutěže. Poté následovaly tři výhry, a i bod z trávníku Brna pro nás bude povzbuzením. Nechceme se vznášet v oblacích, přesto Čáslav je soupeřem, kterého bychom měli pokořit. Musíme se na ni dobře nachystat, protože bude nepříjemná a houževnatá. Do Třince přijede se záměrem překazit naši úspěšnou sérii. My to však nemíníme dopustit, Čáslav chceme přemoct kvalitní organizovanou a trpělivou hrou,“ nastínil Siegl. (rom)