Družina trenéra Svatopluka Habance v probíhající sezoně okusila pachuť porážky už třikrát. Poprvé v prvním kole, kdy prohrála 1:3 na stadionu nováčka soutěže z Opavy. Druhým jejím přemožitelem se stal Sokolov (vyhrál 3:2) a třetím Bohemians Praha (2:0). Byl to první a poslední zápas, v němž Ústečtí vyšli střelecky naprázdno. Nasázet protivníkovi čtyři nebo dokonce pět gólů? Pro ně žádný problém! Jihlava, Karviná, Most by o tom mohly vyprávět. A od neděle rovněž druhý exligista z Brna. Zachariáš, Volek a Martykán mají na svém kontě už čtyři zásahy, celkem jich Ústí nastřádalo doposud 24. V druholigové tabulce je s 18 body první.

Třinec má pouze o tři body méně, na sever Čech dorazí jako sedmý celek průběžného pořadí. V minulosti se mu na stadionu Ústeckých dařilo, v posledních letech v jejich hájenství už tak úspěšný nebyl. Mužstvo kouče Ľubomíra Luhového prohrálo pouze dvakrát, naposledy ve třetím kole. V následujících šesti kolech pokaždé bodovalo a uplynulý víkend díky vítězství 1:2 na půdě Bohemians Praha sesadilo Pražany z první příčky.

„Před zápasem na Bohemce jsem musel klukům domluvit, moje slova si vzali k srdci. Utkání zvládli, i když jsme do něho nešli v plné síle. Mladí hráči Matoušek a Pešek však ukázali, proč jsme je do Třince brali. Nelétáme v oblacích, jdeme dál,“ řekl trenér Třince Luhový. V Ústí už bude mít k dispozici Siegla a Joukla, kterým vypršel jednozápasový distanc za čtyři žluté karty. „Do kádru se vrací, ale není řečeno, že budou hrát. Na každý pád nás čeká protivník, který půjde do utkání jako jasný favorit. Ústečtí mají ohromnou ofenzivní sílu, v jejich kádru je spousta hráčů s ligovými zkušenostmi,“ upozornil Luhový. Tým Třince se podle jeho slov pokusí hrát útočně. Zda se mu to podaří a tato taktika povede k úspěchu, ukáže až sobotní duel.

(rom)