Krajský přebor mužů

Po cenném vítězství v minulém kole přivítají fotbalisté Janovic na domácím hřišti soupeře z Háje ve Slezsku. „Mužstvo je v pořádku a je odhodláno potvrdit tři body z Oldřišova, které by jinak pozbyly smysl. Doufáme, že Pařenica si nechal nějakou trefu i pro toto víkendové utkání,“ hlásí předseda oddílu Dalibor Láža.

Fotbalisté Frýdlantu budou chtít v domácím prostředí s Porubou zlomit nepříznivou sérii čtyř porážek v řadě. „Snad se toho vítězství konečně dočkáme. Hrajeme doma, takže je to naše povinnost. Uděláme pro něj maximum,“ slibuje ještě před samotným zápasem trenér Frýdlantu Josef Sláma.

Krajský přebor, 14. kolo

Sobota 5. listopadu

Hradec n. Mor. – Jakartovice 14.00 (rozhodčí: Kantor).

Neděle 6. listopadu

MFK Karviná B – Dětmarovice 10.30 (hřiště, Kovona – tráva, Ochodek), Polanka – Frenštát p. R. 14.00 (Streit), Janovice – Háj ve Slezsku 14.00 (Těšina), Bohumín – Oldřišov 14.00 (Švec), Rýmařov – Pustá Polom 14.00 (Mrózek), Frýdlant n. O. – Poruba 2011 14.00 (Mikeska), Petřkovice – Český Těšín 14.00 (Takáč).

I. A třída, skupina B

Favorit střetnutí mezi domácí Bystřicí a hosty ze Stonavy je předem daný. Domácí, kteří se díky výhře 2:1 nad Petřvaldem odlepili od samého dna tabulky (nyní jsou se sedmi body a lepším skóre předposlední), přijede aktuálně druhý nejlepší celek soutěže, Stonava. Hosté usilují o vyšší soutěž, proto by z Bystřice neradi odjeli s prázdnou. „V každém utkání svému protivníkovi nabídneme po obrovských chybách takové polovlastní góly. Až se od toho oprostíme a zbavíme se těch chyb, půjdeme herně i výkonnostně nahoru. Pořád nepřestávám věřit, že náš tým brzy začne hrát dobře. Zřejmě si musí sednout, na vyhranost patrně potřebuje více času,“ zamýšlí se trenér Bystřice Pavel Vavřač.

Tým Čeladné po vítězném zápase se Starým Městem nastoupí opět doma a jeho soupeřem bude celek Šenova. „I dnes se pokusíme využít domácího prostředí a získat tři body. V posledních kolech se nám dařilo, ze tří zápasů jsme udělali sedm bodů. Šenov je v tabulce před námi o tři body a výhra by nás posunula zase o kousek výš. V posledním kole zajíždíme do Stonavy, kde už chceme hrát v klidu. Do sestavy by se měl vrátit Martásek, kterého zlobila třísla, naopak oslabeni budeme o Slotu, který se nechal zbytečně vyloučit. Hrát se bude určitě líbivý fotbal, neboť oba dnešní soupeři vyznávají útočnou kopanou. Napomůže tomu i skvělé připravené hřiště. Hrajeme poslední zápas v sezóně doma, takže kluci se budou chtít rozloučit s fanoušky plným počtem bodů. Meteorologové hlásí na sobotu jeden z nejkrásnějších a nejteplejších dnů na podzim, proto pozýváme fanoušky kopané na čeladenský stadion,“ láká optimisticky naladěn předseda Čeladné Petr Sedlák.

Brušperk si po nezaslouženě vysoké porážce ve Smilovicích bude jistě chtít napravit chuť v Albrechticích. „V poslední době se nám výsledkově vůbec nedaří. Nehrajeme špatně a na naší hru všude slyšíme slova chvály. Bohužel ale nedáváme branky a naopak lacino inkasujeme. V Albrechticích chceme být produktivnější a pochopitelně bodovat. Nejlépe naplno a vymazat tak tři minusové body, které máme v tabulce pravdy. Chybět nám bude dlouhodobě zraněný J. Makúch, otazník visí nad startem obou středních záložníků Ječmenka s Poláškem. Přesto doufáme, že alespoň jeden z nich bude moci nastoupit,“ věří brušperský tajemník Svatopluk Slovák.

I. A třída, sk. B, 14. kolo

Sobota 5. listopadu

Stará Bělá – Horní Suchá 14.00 (Selník), Čeladná – Šenov 14.00 (Hubert), Veřovice – Petřvald n. Mor. 14.00 (Žurek).

Neděle 6. listopadu

Raškovice – MFK Frýdek-Místek B 14.00 (Broskevič), Bystřice – Stonava 14.00 (Juřička), Smilovice – Staré Město 14.00 (Chlebovský), B. Albrechtice – Brušperk 14.00 (Fanc).

I. B třída, skupina C

V Lutyni bude k vidění šlágr kola, v němž druzí domácí, kteří dosud vedli, vyzvou čerstvého lídra z Vendryně a pokusí se ho sesadit z první příčky. Lutyně se připravila o vedení nečekaným domácím zakopnutím s Dobrou. Hosté nezaváhali, bez větších potíží zvítězili na hřišti nováčka z Dobratic. O víkendu by to rádi zopakovali na trávníku největšího konkurenta. „Prohra Lutyně je pro nás nevýhodou, protože domácí jistě udělají vše, aby podruhé s porážkou neodešli, nemohou si to dovolit,“ uvědomuje si trenér Vendryně Zdeněk Černek. Posledně si musel poradit bez marodící dvojice Ploszek – Fojcik. „Domácí budou nebezpeční po všech stránkách. Dovedou hrát kombinačně, centry budou létat z křídelních prostorů, nastříleli nejvíce branek. I my však chceme uspět. Naši hru máme docela dobře zažitou, venku se nám daří, navíc i náš tým má určitou sílu,“ tvrdí Černek.

Fotbalisté Nýdku si o víkendu přivlastnili teprve první domácí vítězství v sezoně. Odnesly to Sedliště, celek, který loni na jaře zhatil Nýdku postup o patro výš. V posledních dvou duelech hráči Nýdku nasázeli svým sokům deset gólů. Na hřištích rivalů mají skvostnou bilanci, ještě tam ani jednou neprohráli. Stejně úspěšní by chtěli být i doma, a čím dříve to začne, tím lépe. Je tady jedno ale, jejich nejbližší soupeř z Dobré pod vedením nového trenéra Petra Wiecka v posledních dvou duelech s přehledem zvítězil, a to dokonce v Dolní Lutyni. „To jasně vypovídá o tom, že nás čeká nesmírně silný protivník s kvalitním trenérem, jímž Petr Wiecek, který přišel z Českého Těšína, rozhodně je. Proti Sedlištím jsme nekoukali napravo – nalevo, soustředili jsme se pouze na náš výkon. Pokud ho zopakujeme, mohli bychom ukořistit další tři body,“ věří trenér Nýdku Miloš Koloničný.

I. B třída, sk. C, 14. kolo

Sobota 5. listopadu

Dobratice – Mosty 14.00 (Kyselý), Dolní Lutyně – Vendryně 14.00 (Žvak), Hnojník – Těrlicko 14.00 (Třuslo), Sedliště – Doubrava 14.00 (Tisovský).

Neděle 6. listopadu

Jablunkov – Dolní Datyně 14.00 (Hrňa), Hrádek – Oldřichovice 14.00 (Podracký), Nýdek – Dobrá 14.00 (Kolarský).

I. B třída, skupina D

Velice důležité utkání čeká dnes odpoledne na fotbalisty Staříče, kteří v domácím prostředí hostí celek Lichnova. Půjde vlastně o souboj třináctého celku s dvanáctým a Staříč by jistě rád opustil příčky znamenající boj o záchranu soutěže. Staříčští budou nejspíš na dálku držet palce hráčům Fryčovic, kteří jsou po minulé domácí výhře 4:1 nad Jeseníkem na průběžné šesté příčce. V sobotu je totiž opět před vlastními fanoušky čeká poslední Tichá, takže by případné vítězství podrželo tento celek u dna tabulky. (rom, zd, sch)

I. B třída, sk. D, 14. kolo

Sobota 5. listopadu

Jakubčovice – Kopřivnice 14.00 (Polák), Staříč – Lichnov 14.00 (Dytko), Fryčovice – Tichá 14.00 (Klečacký), Suchdol n. O. – Jeseník n. O. 14.00 (Brabec), Vlčovice – Kateřinice 14.00 (Černoevič).

Neděle 6. listopadu

Starý Jičín – Libhošť 14.00 (Valošek), Odry – Nový Jičín B 14.00 (Malchárek).