Celek trenéra Ľubomíra Luhového si chce spravit chuť, protože posledně se musel v derby rozdělit o body s Opavou. Oba celky uzavírají polovinu tabulky, osmý Třinec (20 bodů) tu horní a šestnáctá Sparta B (7 bodů) naopak tu dolní.

Mladí Pražané dosud vyzráli pouze na dva soupeře a jednomu vzali bod. Jejich nejbližší soupeř se za žádnou cenu nechce stát dalším celkem, který s mužstvem trenéra Zdeňka Svobody přišel o body.

„Do Prahy pojedeme s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Musíme si dát pozor na mladé protihráče. Ti jsou sice nezkušení, ale když dostanou prostor, na trávníku si věří. Proto nemůžeme na nic čekat, je třeba na soupeře vlétnout. Věřím, že nás trenéři na utkání dobře připraví a na hřišti Sparty B zabodujeme,“ doufá třinecký útočník Martin Surynek, který proti Opavě vstřelil svůj třetí letošní gól a na půdě Pražanů by rád přidal další – a nejlépe takový, který by jeho týmu připočítal body.

V sezoně 2008/2009 vzájemné souboje Třince a béčka Sparty přinesly dvě bezbrankové remízy, o rok později se z pohledu Třince zrodily výsledky 0:1 a 0:0. Loni byl Třinec úspěšnější, doma Spartu pokořil 3:0 a v odvetě zvítězil 2:1. Podaří se mu to i letos?

(rom)