Samotné utkání 14. kola MSFL začali ale daleko aktivněji fotbalisté Frýdku-Místku. Ti měli častěji míč na svých kopačkách, leč do nějaké vážnější gólové situace se valcíři nedostali. Až v 18. minutě zbytečně chyboval na půlce Cesnek, domácí podnikli rychlý protiútok, kdy míč putoval po ose Belej – Vrtěna – Krejčí a posledně jmenovaný na zadní tyči pohotově skóroval. Domácí vydařený brejk notně posilnil, další změnu skóre už ale zbylé minuty prvního poločasu nepřinesly. „Z počátku jsme sice byli aktivní, ale strašně nedůrazní. Hlavně ve finální fázi. Pokud bychom dali v první čtvrthodině gól či dva, bylo by po utkání,“ zlobil se v poločasové přestávce hostující trenér Milan Duhan.

I po změně stran se fotbal odehrával spíše mezi oběma šestnáctkami, oba celky toho promrzlým fanouškům příliš nenabídlo. Za zmínku stojí pouze 55. minuta, kdy brankář Prepsl zneškodnil šanci domácímu Malíkovi. Valcíři ožili opět v závěrečné dvacetiminutovce. To se nejprve z pravé strany prodral do šestnáctky Kostorek, leč jeho finálka nenašla nikoho z jeho spoluhráčů. Vzápětí se v podobné situaci ocitl i H. Prokeš, ten ale rovněž míč k číhajícímu Kostorkovi nedostal. S přibývajícím časem tlak hostí narůstal. V 72. minutě si na rohový kop Cesneka naběhl střídající J. Prokeš, ale jeho slabá střela levačkou skončila pouze v náruči brankáře Sedmidubského. „Snažil jsem se míč tlačit k zemi. Takovéto šance se ale musí bohužel proměňovat,“ kál se po utkání Jiří Prokeš.

Další výraznější šance si hosté již nevypracovali, naopak v nastaveném čase zasáhl výborně proti střele Krejčího gólman Prepsl. „Rozhodla naše slabá hra ve finální fázi, to se nám nakonec vymstilo. Od doby, kdy jsme dostali gól, jsme pouze panikařili. Až ve druhé půli se to zklidnilo, ale bohužel nám to vpředu nešlo,“ hodnotil utkání frýdecko-místecký kouč. „Frýdek byl fotbalovější celých devadesát minut, my jsme se dokázali prosadit po jednom brejku, kdy jsme využili situaci čtyři na tři. Z naší strany to ale dnes nebyl nějaký povedený zápas, my jsme tady odehráli daleko lepší utkání. Věřím, že pro Frýdek to musí být krutá porážka, protože si tady zasloužil vyhrát. Ale zase musím říct, že kromě té herní převahy a držení míče se hosté do nějakých vyložených šancí nedostali. Pro nás jsou to však neuvěřitelně cenné body,“ řekl k utkání zkušený středopolař Líšně Richard Dostálek.

SK Líšeň – MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0)

Branka: 18. Krejčí. Rozhodčí: Machát – Talpa, Hájek. ŽK: Vrtěna, Dufek, Hebron, Široký, Sedmidubský, Belej – Grussmann. Diváci: 240.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Wozniak, Staněk, Literák – Biolek, Kostorek (78. Dvořák), Cesnek, Grussmann (24. J. Prokeš), Soukup (64. Chýlek) – H. Prokeš. Trenér: Milan Duhan.