BANÍK SOKOLOV - FOTBAL TŘINEC 0:0

Marně varoval své svěřence kouč Sokolova Aleš Jindra před výkony Třince na cizích hřištích. Hráči si jeho slova příliš nevzali k srdci možná i proto, že v Třinci dokázali zvítězit i bez vyloučeného spoluhráče, který jim chyběl celý zápas. Domácí hroťák Šamánek v prvním poločase zatřásl břevnem a z dorážky přestřelil, předtím neuspěl po Kobylíkově skvělém vysunutí a po pauze jeho hlavičku kryl brankář Bruk. To bylo ze strany domácích fotbalistů všechno, do dalších gólových situací se už nedostali. „Do utkání jsme vstoupili špatně, v jeho průběhu jsme hráli špatně a zakončili jsme je taky špatně. Soupeř byl nebezpečnější a my můžeme být za bod rádi, vděčíme za něj brankáři Krbečkovi" řekl lakonicky trenér Sokolova Aleš Jindra.

Třinečtí dostáli své pověsti nebezpečného týmu na půdě soupeřů a hned od začátku favorizovaným domácím pořádně zatápěli. Rekišův projektil hned na začátku skončil na břevně a v dalších třech tutovkách běloruského záložníka bravurně vychytal brankář Krbeček (na podzim dostal šanci teprve podruhé), na něhož si nepřišli ani Gulajev se střídajícím Jouklem. Zajímavé střetnutí, do něhož Třinec nastoupil s několika změnami v sestavě, skončilo bezbrankovou remízou. „Chybujícího Lisického nahradil Velner, Cigánka Čelůstka a místo Málka dostal příležitost Ceplák, který proti Českým Budějovicím zahrál dobře," poznamenal trenér Třince Karel Kula. Vykartovaného kapitána Motyčku nahradil v záloze Hupkou.

Hráči Třince zakončili podzimní část druhé ligy (utkání v Sokolově bylo předehrávkou 16. kola, jež by se mělo hrát na jaře) s patnácti body na dvanácté pozici. „Dělali jsme hrubé chyby v defenzívě, za které nás soupeři trestali, neprosazovali jsme se v útoku, ztráceli jsme body doma. V zimě máme na čem pracovat a víme, kde nás nejvíce tlačí bota. V posledních kolech šla naše výkonnost nahoru, výkony byly kolektivní a konečně jsme si začali vytvářet tutové možnosti. Myslím, že máme na čem stavět a navíc jsme si opakovaně dokázali, že máme rozhodně na víc, než jsme předváděli na podzim," zdůraznil Kula.

Rozhodčí: Lerch, ŽK: Čada, Čelůstka. Diváci: 533.
Třinec: Bruk – Velner, Malík, Čelůstka, Matoušek – Malíř (79. Joukl), Hupka, Ceplák, Rekiš – Gulajev (88. Málek), Juřena (74. Gavlák). Trenér: Karel Kula.

(rom)