Tým Exe Unlimited totiž dokázal předčít celé šedesátičlenné startovní pole. Ve finále na něj nestačil frýdecko-místecký Armostav. Fotbalový turnaj, který se hrál na hřištích ve Vrbovci a Dyjákovičkách, dostal nakonec nálepku mezinárodní. Svou účastí totiž FCup poctily i týmy ze Slovenska. „Turnaje se měly zúčastnit i celky z Rakouska, na poslední chvíli nám ale svou účast odřekly, tak to snad vyjde příští rok. Nakonec je ale start šedesáti týmů velmi slušný,“ vyjádřila se k obsazení turnaje členka organizačního štábu Adriana Lehoczká.

Celý turnaj odstartoval v sobotu úderem deváté hodiny ranní, kdy se rozehrály základní skupiny. V neděli se pak nejlepší tři týmy z každé skupiny a čtyři nejlepší celky ze čtvrtých míst utkaly o další postup, tentokrát z nadstavbových skupin. Z nich pak postoupily nejlepší dva celky do vyřazovacích bojů, které přinesly nejednu parádní fotbalovou podívanou. Tentokrát ale finálová bitva nepatřila znojemským celkům, jak tomu bylo v minulosti.

Ve finále se představil tým Exe Unlimited Chomutov, který loni skončil třetí a Armostav Frýdek-Místek. Nakonec pouhé dva góly rozhodly o tom, že se chomutovští fotbalisté budou radovat z prvního místa a hodnotných cen. „Je to parádní pocit. Loni jsme skončili třetí, letos jsme se dostali do finále a chtěli jsme ho urvat pro sebe. To se nám nakonec podařilo a můžou tak začít pořádné oslavy,“ radostně prohlásil kapitán vítězného celku z Chomutova Radek Šíma. „Ve finále nám již chyběly síly, ale i tak je pro nás druhé místo perfektní. Musím vyzvednout našeho brankáře Martina Krůčka, který poslední dva zápasy odchytal se zlomeninou,“ řekl Michal Pokluda z frýdecko-místeckého Armostavu.

Čest znojemské kopané pak hájilo v souboji o třetí místo družstvo FK Dřevěné lišty Bojanovice, které v zápase o bronz zdolalo tým Jiřina Prostějov. „Turnaj se vydařil a svědčí o tom i divácká kulisa nebo řady spokojených fotbalistů, kteří si užili nejenom turnaj, ale měli možnost využít i fotbalové testovací centrum. V něm si mohli na vlastní kůži vyzkoušet přes sto různých párů kopaček,“ spokojeně uzavřela Lehoczká. Hráči Armostavu si kromě ceny za konečné druhé místo odvezli ještě jedno individuální ocenění, když byl Tomáš Žáček zvolen nejlepším hráčem celého turnaje. Žáček se stal navíc i druhým nejlepším střelcem turnaje.

Výsledky Armostavu Frýdek-Místek

Základní skupina: Armostav – FK Fecal 11:0, – SSC Neapol 2:0, – Black and White 4:2, – Centaurus Teplice 4:1 (postup z 1. místa). 2. kolo: Armostav – K-Product 2:0, – FC Zbuzany 2:0, – Přímky 2:0, – FK Dřevěné lišty Bojanovice 1:1. 3. kolo (16 týmů): Armostav – Exe Unlimited Chomutov B 1:0 (gól Mandičák).
4. kolo (8 týmů): Armostav – Mramotice 1:1, na PK 2:1 (branka Žáček).
Semifinále: Armostav – Dřevěné lišty 1:0 (Žáček).
Finále: Exe Unlimited Chomutov A – Armostav FM 2:0. (and, sch)