Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Bačík: Potřeboval jsem změnu, proto jsem rád, že se Frýdek ozval

Frýdek-Místek – Útočnou sílu třetiligového MFK Frýdek-Místek by měl posílit v jarních odvetách čtyřiadvacetiletý forvard Martin Bačík. Hráč, s osmi ligovými starty, je kmenovým fotbalistou zlínského Fastavu. Podzim ale odehrál na hostování v třetiligovém Zábřehu. Pokud jeho námluvy s ambiciózním Frýdkem vyjdou, může jej nakonec vítězství Zábřehu nad Valcíři (1:0) i mrzet.

11.2.2013 1

Martin Bačík v akci.Foto: Deník/Robert Schedling

Frýdecko-místečtí fotbalisté zdolali v přípravě čtvrtoligový slovenský celek z Čadce 4:0.

„Naštěstí jsme to Frýdku vrátili alespoň tím, že jsme v předehrávce jarního kola porazili doma i Třinec. V tabulce je to tak stále jen o tři body, takže vše je ještě otevřené. Do konce soutěže zbývá ještě spousta kol. Když to zvládneme v úvodních dvou kolech, a také i v našich hlavách, tak si myslím, že můžeme do té druhé ligy postoupit," myslí si Martin Bačík.

V přípravném zápase s účastníkem čtvrté nejvyšší slovenské ligy (Čadcou) se Bačík jednou zapsal mezi střelce, když stál na konci krásné kombinační akce.

S Čadcou jste sice vysoko vyhráli, ale až tak snadné to dnes nebylo…

Podle mého názoru měli kluci z Čadce v prvním poločase ještě dost sil. Po změně stran už fyzicky odpadli. Nám se tam tím pádem otevřela spousta volného prostoru. Důležité také bylo, že jsme druhý gól dali hned na začátku druhé půle. Pak už jsme je do ničeho nepustili.

Do druhé půle jste šel do útoku společně s Radkem Gulajevem. Na hřišti jste si několikrát vyhověli, takže si spolu rozumíte?

To jo, s Gulym (Gulajev, pozn. red.) si rozumíme i mimo hřiště. Kluci si z nás už dělají srandu, ale na hřišti je důležité, že si rozumíme a vyhovíme. Dnes jsme oba mohli dát více branek, ale je to pořád ještě příprava. Pevně doufám, že se to do mistráků ještě zlepší.

Martin Bačík

Narozen: 24. ledna 1989 v Kroměříži

Post: útočník

Hráčská kariéra: FC Tescoma Zlín, SK Zábřeh, MFK Frýdek-Místek

Ve Frýdku se už pomalu zabydlujete. Jak se vám tady líbí?

Co jsem stačil poznat, tak parta je tady výborná. Je tu ale pořádná zima, nějak si na to pořád nemůžu zvyknout, stále jsem nachlazený. Frýdek má výborné zázemí, navíc je to ambiciózní klub. Nemůžu si na nic stěžovat, jsem tu maximálně spokojen.

Dají se vůbec porovnat podmínky, které jste měli v Zábřehu a naopak, které máte teď tady ve Frýdku-Místku?

Tak největší rozdíl je určitě v tom, že Frýdek je oproti Zábřehu profesionálnější. V Zábřehu to bylo takové rodinné domácké. Co se týče podmínek, tak já je měl v Zábřehu dobré, i když nějaký ten dluh od nich ještě mám. Potřeboval jsem ale změnit prostředí, takže když se mi ozval Frýdek, rád jsem na jejich nabídku reagoval.

Vy jste letošní přípravné zápasy odehráli vesměs na hřištích soupeřů. Domácí duel s Čadcou byl asi vítanou změnou?

Určitě je to příjemnější, než pořád někde cestovat. Na umělé trávě ve Stovkách jsme vlastně denně, takže jí dobře známe a víme, jak to na ní chodí.

MFK Frýdek-Místek – FK Čadca 4:0 (1:0)

Frýdecko-místeckým fotbalistům se v přípravě daří. Na své konto si připsali již šestou výhru v řadě. Dalším soupeřem třetiligových fotbalistů Frýdku-Místku v přípravném období byl průběžně druhý tým čtvrté nejvyšší soutěže na Slovensku – Čadca. Hosté hlavně v prvním poločase pozorně bránili, takže Valcířům se cesty otevíraly pouze při standardních situacích. Obávaní hlavičkáři Žídek s Literákem ale úspěšní nebyli. Vyšlo to až krajnímu záložníkovi Peškovi, který ve 36. minutě po individuální akci otevřel skóre zápasu.

Další branky přišly až po změně stran. To se nejprve prosadil po Bačíkově přihrávce Gulajev. V 56. minutě předvedli domácí hráči krásnou kombinační akci, když na jejím konci neměl Bačík problémy se skórováním do prázdné branky – 3:0. Konečnou podobu výsledku pak stanovil v 65. minutě Gulajev. „Zápas splnil naše očekávání. Čadca dobře bránila, takže nám poukázala na naše nedostatky v útočné fázi. Máme za sebou náročný týden, takže s výhrou jsme spokojeni," řekl po zápase domácí kouč Milan Duhan.

Valcíři si příliš neodpočinou. Již dnes je od 18 hodin čeká domácí střetnutí s Mikulovicemi, v sobotu 16. února pak poměří ve Stovkách od 10.15 hodin síly s divizním Lískovcem.

Branky: 35. Pešek 1:0, 46. Gulajev 2:0 (Bačík), 56. Bačík 3:0 (Literák), 65. Gulajev 4:0 (Juříček). Rozhodčí: Galásek - Somr, Žurovec. Bez karet. Diváci: 100.

Frýdek-Místek (1. poločas): Hlaváč - Švrček, Literák, Coufal, Žídek - Pešek, Korneta, Mozol, Skotnica - Molnár, Teplý. (2. poločas): Prepsl - Literák, Korneta, Preči, Žídek - Švrček, Cesnek, Juříček, Pešek - Bačík, Gulajev. Trenér: Milan Duhan.

11.2.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Hokejisté Třince (v červeném) proti Plzni.
5

Marcinko ukončil sérii bez gólu, trefil Ocelářům vítězství s Plzní

Nový chodník v Čeladné.

Chodník v Čeladné je konečně hotov

Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Kapela Nebe obdarovala malé pacienty

V úterý 17. října měly děti hospitalizované na dětských odděleních Nemocnice Třinec o zábavu postaráno. Navštívila je skupina Nebe, která nyní vystupuje se svým Future technology tour 2017.

Odpoledne začnou volby. Bude volební účast mizerná jako posledně?

Dnes od 14 do 22 hodin a zítra od 8 do 14 budou lidé volit své zástupce kandidující do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

/FOTOGALERIE/ Klidné bydlení, anebo lepší služby? To jsou názory odpůrců a zastánců stavby velké prodejny v lokalitě Podlesí. Ti první už sehnali pod petici podpisy asi desetiny obyvatel města. Druzí mají na své straně jeho vedení.