Co se stalo? Redaktoru MF Dnes se podařilo pronést na Bazaly v batohu kuchyňský nůž, zabalený v novinách.

„O kontroly u vchodů se stará bezpečnostní agentura FOCH. Ve spolupráci s Baníkem a dalšími složkami bezpečnostního systému vyhodnocujeme, která utkání jsou riziková, a podle toho je nasazen počet pořadatelů i pracovníků agentury. Utkání s Jabloncem patří mezi tři čtyři nejméně riziková v sezoně, máme informace, že žádný z fanoušků hostů do Ostravy nejede. To ovšem nikoho neomlouvá. Klub nyní povede s agenturou jednání, aby se podobný incident neopakoval, což je především v našem zájmu,“ uvedl Igor Bruzl, manažer pro komunikaci a vnější vztahy FC Baník Ostrava.

„Fanoušci proto musejí počítat s větším zdržením při odbavení u vchodů, i když je nutné připustit, že jednou za čas se určitě na stadion povede něco pronést,“ připustil Bruzl. Na Bazalech bylo třeba v sobotu odbavit během hodiny 9 tisíc lidí. Redaktor MF Dnes pronesl nůž zabalený v novinách, člen bezpečnostní agentury do jeho batohu pouze nahlédl.

„Když se před časem pokusil o něco podobného redaktor jiného periodika při jednom z rizikovějších utkání, kontrola jej odhalila. Bezpečnostní agentura však smí provádět prohlídky jen preventivní a na základě souhlasu návštěvníka stadionu. Osobní prohlídku lze provádět pouze v uzavřeném prostoru a na bezpečnostní prohlídku má nárok jen policie. A bohužel také my pracujeme s lidským faktorem,“ řekl jednatel společnosti FOCH Petr Šlachta.

Pracovník jeho agentury a jeho nadřízený byli s okamžitou platností propuštěni, dva lidé tak přišli o práci. „Utkání s Jabloncem přitom pro fanoušky představovalo zhruba stejné riziko jako sobotní návštěva kina nebo hypermarketu,“ dodal zklamaně Igor Bruzl.