Čím to, že dvacet minut jste byli výborní a pak jste najednou přestali hrát?
Do zápasu jsme chtěli vstoupit s tím, že na soupeře vletíme a dáme mu jeden dva góly a vyhrajeme. Najednou přišel útlum, dostali jsme gól na 2:1. I když si to možná někteří nepřiznáme, tíha toho, že potřebujeme zvítězit, na nás byla. Až příliš jsme sázeli na defenzivu, i když jsme to neměli, ale vyšlo to.

Váš spoluhráč Malcharek poukázal, že Třinci to skřípe v obraně. Jak se na to díváte vy?
To je jeho názor, ale pravda je taková, že bránit by mělo celé mužstvo. Samozřejmě, my obránci občas chybujeme, jenže bránit a také útočit musí celý tým, jinak to nejde. V bránění máme mezery. Na jaře jsme dostali jedenáct dvanáct branek a teď jsme jich obdrželi stejný počet v pěti kolech. Ani to raději nebudu počítat.

Čím to je?
Na jaře jsme hráli z bloku zezadu na protiútoky a teď se snažíme hrát ofenzivně. Každý, kdo hraje ofenzivně, dělá chyby a dostává góly. Jen pár mužstev na světě to zvládá bez gólů.

Obě branky jste dali hlavou. Nacvičovali jste to nějak speciálně?
Ten první roh jsme cvičili. Věděli jsme, že na zadní tyči nemají až tak vysokého hráče, chtěli jsme se prosadit přes něho, vyšlo to. Iži (Ižvolt) dal dva nádherné centry, dali jsme po nich dva góly.

Trefil jste se potřetí za sebou a dotáhl jste se na nejlepší střelce soutěže.
Je to teprve pátý zápas, klidně se může stát, že do konce sezony už gól nedám a zůstanu jen na těch třech. I když náhodou už žádný nepřidám a my budeme sbírat body, bude mi úplně jedno, že jsem se trefil jen třikrát.

Po loňské sezoně jste se svěřil, že jeden vstřelený gól za sezonu je z vašeho pohledu málo.
Když jsem před příchodem do Třince hrával v Senci středního záložníka, branek jsem nastřílel třináct. Dávat góly dovedu, ale teď mám na hřišti jiné úkoly, v obraně se mi líbí, nic bych na tom neměnil. Když budu dávat góly jako obránce a my budeme vítězit, vadit mi to nebude. Doufám, že se chytí i další hráči a svými góly nám pomohou.

V sobotu vás doma čeká Olomouc. Je ve vašich silách obrat ji o body?
Baník a Olomouc jsme pro mě nejsilnější mužstva druhé ligy, svým zázemím, historií i stadiony jednoznačně patří do nejvyšší soutěže. Nám ani Sigmě se úvod ligy nevydařil, přesto Olomouc má na to, aby hrála o postup. Olomouc určitě nebude tak zalezlá jako Vítkovice. Máme šanci, pokud budeme hrát dobře v defenzivě. Očekávám vyrovnaný zápas, uspěje v něm ten, kdo se dopustí méně chyb. Doufám, že to budeme my. (rom)