Bialek odešel na hostování do Prostějova v zimě, sám však nevěděl, co má od druholigového angažmá čekat. Dokázal se ale prosadit, ve Fortuna národní lize si připsal 13 startů a klubu ukázal, že na něm mohou stavět. „Byly to nové zkušenosti, taky jsem potkal skvělou partu, do které jsem se rychle začlenil,“ chválí si prostějovské klima. „Nečekal jsem, že toho tolik odehraju. Vypadalo to, že budu čekat na šanci, nakonec jsem ale příležitost dostal,“ dodal.

Teď už bývalý fotbalista Valcířů doufal, že si svými výkony řekne o druholigovou smlouvu. „Věřil jsem, že se chytím a zůstanu,“ přiznal Bialek, který porovnal i rozdíl mezi MSFL a druhou ligou. „Jsou tam lepší hráči, kteří jsou technicky více vybavení. I trenér na mě měl vyšší nároky,“ řekl obránce Prostějova, který skončil v uplynulé druholigové sezoně jedenáctý.

Hlavní je hrát

Bialek je tak dalším z příkladů, že i z Frýdku-Místku se dá dostat do světa profesionálního fotbalu. „Okolo dvaceti let je to těžké, kluci chtějí peníze, takže jdou často do práce, ale pokud tomu věří a chtějí hrát fotbal, tak by u toho měli zůstat. Znal jsem hráče, co bývali pětkrát lepší než já, ale já jsem šel za tím, co jsem dělal odmala a v čem jsem chtěl něco dokázat,“ ohlíží se za svou dosavadní fotbalovou cestou. „Když jsem nenastupoval ve Frýdku-Místku, tak jsem šel do divize, kde jsem se rozehrál a to mi pomohlo. Makal jsem, což se mi pak vrátilo. Hlavní je hrát, hrát a hrát,“ dodal.