Porazili jste největší konkurenty, nedostáváte góly. Užíváte si závěr fotbalového podzimu?

Pro nás jsou ze všeho nejdůležitější body. Vím, že naše hra občas nevypadá nejlépe, ale to je daň za to, že musíme sbírat body, pokud se chceme okamžitě vrátit do druhé ligy. Na druhou stranu, když dáme gól, začneme předvádět slušný fotbal. Uklidníme se a na naší hru se už dá koukat.

Solidně jste zahráli i proti Frýdku-Místku, ale v úvodu utkání jste byli poněkud nevýrazní. Potřebovali jste se dostat ze sebe únavu z pohárového střetnutí s Boleslaví?

Ani bych neřekl, protože natrénováno máme dost a hrát rytmem sobota – středa – sobota nám vyhovuje. Spíše si myslím, že Frýdek hrál celkem dobře a my měli problém se k němu dostat. Jakmile jsme dali gól, ze všech to spadlo a začali jsme předvádět co, co běžně hrajeme doma. Dali jsme dva góly a pak přidali třetí. Pravda, šance měl i soupeř, ale ty vyplynuly z našich chyb.

Doma jste neztratili na podzim ani bod. Co říct k vaší pozoruhodné sérii?

Bylo nám všem jasné, že pokud chceme usilovat o první místo v tabulce, doma musíme všechno vyhrát. To se nám podařilo, navíc jsme dovezli nějaké body ze hřišť soupeřů.

V posledních dvou kolech jste si poradili s Prostějovem a Frýdkem-Místkem, dvěma největšími soupeři. Naznačuje to něco?

Svědčí to hlavně o tom, že jsme dali tři góly a oni žádný. Zápasy s Frýdkem-Místkem, a Prostějovem byly úplně jiné. Vyhráli jsme je tři nula a není třeba z toho dělat vědu. Musíme se držet při zemi, ještě máme jeden zápas venku.

V Zábřehu, který jste v premiéře porazili 4:2.

Jedeme si pro body, i když víme, že zápas začíná za stavu 0:0. Stát se může všechno. Na každý pád, do Zábřehu nejedeme prohrát.

ROMAN BASELIDES