Petřkovice - Vratimov 2:1 (1:1)

Hostující fotbalisté opět vyšli bodově naprázdno a porážkou v Petřkovicích spadli na poslední místo krajského přeboru.

I když byli hosté vyrovnaným soupeřem, body nakonec zůstali v Petřkovicích. Vratimovští doplatili především na zahazování svých příležitostí a na netaktickou hru v samotném závěru duelu. Skóre zápasu otevřel domácí Broulík, když v 17. minutě využil zaváhání Rašky. Vzápětí mohli vyrovnat Gasojev s Hyblem, ale jejich pokusy cestu do domácí branky nenašly.

Ve 44. minutě bylo zásluhou Kašuby přeci jen srovnáno. Stejný obraz hry poskytoval i druhý poločas, a když se už všichni aktéři utkání smiřovali s dělbou bodů, poslal hosty do kolen v nastaveném čase hlavou opět Broulík. „V závěru mi chyběla u našich hráčů větší odvaha. Nastalou situací se budeme hned v pondělí na výboru zabývat,“ řekl krátce po utkání předseda hostujícího klubu Petr Spiller.

Vratimov: Sotorník – Vaněk (64. Adámek), Nováček, Raška, Kašuba – Vyorálek, Valenčin, Beránek (82. Drozd), Vyležík – Hybel, Gasojev (76. Veselý). Trenér: David Valenčin.

Frýdlant n. O. – Háje ve Slezsku 2:1 (0:0)

Fotbalisté Frýdlantu přerušili svou minisérii tří utkání, ve kterých nedokázali zvítězit. O víkendu zdolali na svém hřišti tým Háje ve Slezsku.

Frýdlantští fotbalisté zlepšeným výkonem po změně stran zvítězili nad svým soupeřem a v tabulce jsou momentálně na deváté příčce se ziskem osmnácti bodů. Háj zůstala dvanáctá. O první změnu skóre se zasloužil domácí Žáček, který v 55. minutě nedal hostujícímu brankáři šanci.

V 70. minutě zvyšoval Staník na 2:0 a zdálo se, že utkání je již rozhodnuté. Jenže v 72. minutě byl zbytečně vyloučen Faldyna a hosté za další tři minuty snížili na rozdíl jediné branky. „V závěru to bylo ještě drama, ale naštěstí jsme hostům vyrovnat nedovolili,“ řekl po utkání domácí trenér Miroslav Svoboda.

Frýdlant: Jež – Staník, Pokluda, Rozkydal, Němec – Křiva (65. Šigut), Somr, Kubáň, Oborný – Faldyna, Žáček (88. Mandičák). Trenér: Miroslav Svoboda.

Oldřišov – Lískovec 3:1 (0:0)

Fotbalisté Lískovce ještě pod vedením nového trenéra nevyhráli.

V první půli viděli diváci zcela vyrovnaný fotbal. Ve 32. minutě zahrozili domácí fotbalisté, kdy nebezpečná hlavička prosvištěla jen kousek vedle Smetanovy branky. Pět minut před přestávkou se mohl prosadit hostující Lukáš Myšinský, střílel bohužel pouze do tyče.

Po změně stran se jako první prosadili domácí. To běžela 62. minuta a hostujícího brankáře překonal Šamarek. Neuběhla ani minuta a Pardy zvyšoval vedení domácích na 2:0. V 72. minutě bylo rozhodnuto po přesné Židkově trefě. Lískovec již pouze korigoval výsledek v 87. minutě, když se po Macurově centru trefil Lukáš Myšinský.

Lískovec: Smetana – Rek, Odstrčilík, Vodička (69. M. Kohut), J. Myšinský – Pařenica (65. Melár), Nedorost, Čerňák, Macura – L. Myšinský, Rumel (58. Priesol). Trenér: Martin Šrámek.

(zd, sch)