Vratimov – Mokré Lazce 2:1 (0:0)

Fotbalisté Biocelu sehráli v minulém týdnu druhé kolo zimního turnaje a připsali si na své konto další vítězství. V utkání, které moc pohledné nebylo, jelikož hra postrádala přesnost a Vratimovští se dlouho nemohli prosadit v útočné fázi, hrál svou roli i fakt, že trenér Pražák protočil celý kádr. To se samozřejmě projevilo v kvalitě herního výkonu. Stejně tak to byla skutečnost, že někteří hráči do přípravy nastoupili později a byla na nich znát určitá nerozehranost.

Vratimov hned v úvodu druhé půle inkasoval z pokutového kopu, přesto jeho hráči dokázali výsledek otočit po brankách Peška a Svěnčíka. Další šance však již proměnit nedokázali a o nejtěsnější vítězství bojovali až do konce. „Utkání v tomto turnaji bereme jako vyvrcholení týdenního mikrocyklu, tudíž pro nás výsledky nejsou prioritou. Chceme zlepšit kompletní týmový herní výkon a tato utkání jsou pro nás určitě velmi přínosná,“ konstatoval po závěrečném hvizdu Vladan Pražák.

Vratimov 1. poločas: Květoň - Sigmund, Raška, Andrejko, Pešek - Pohludka, Stolařík, Skoupý P., Skoupý L. - Hrdý, Adámek. 2. poločas: Smetana - Plavý, Andrejko, Stolařík, Pešek - Papala, Drozd, Klejnot, Toman - Svěnčík, Tříska. Trenér: Vladan Pražák.

SK Brušperk – Petřvald n. Mor. 2:0 (1:0)

V zápase s Petřvaldem dostali příležitost hráči širšího kádru. „Utkání bylo kvalitní a vyrovnané z obou stran. Obě mužstva si dokázala vytvořit několik šancí, ale soupeř je naštěstí proměnit nedokázal. Svůj podíl na tom měli i naši brankáři,“ řekl k utkání Svatopluk Slovák z brušperského klubu. První změnu skóre přinesla 25. minuta, kdy se po centru Košáka trefil přesně k tyči Blahuta. Rozhodnutí padlo dvacet minut před koncem zápasu, kdy se po samostatné akci prosadil Kempa.

Brušperk: Mičík (46. Zahradník) – Millo, Honěk, Cigánek, Strakoš – Košák, Blahut, Blaha, Kempa – J. Makúch, Šlesinger.

Výsledky 2. kola Macron Cupu Vřesina 2011: Sokol Vřesina – Slávie Třebovice 3:1 (1:0), TJ Kunčičky – TJ Suché Lazce 1:5 (0:2), TJ Heřmanice – TJ Vítkovice-Svinov 2:0 (0:0).

V dalším kole se střetnou: Petřvald n. Mor. – TJ Heřmanice (9.00), Vítkovice-Svinov – Sokol Vřesina (11.00), Suché Lazce – Mokré Lazce (13.00), Slávie Třebovice – TJ Kunčičky (15.00), Biocel Vratimov – SK Brušperk (17.00).

1. TJ Heřmanice 2 2 0 0 9:3 6
2. Biocel Vratimov 2 2 0 0 8:3 6
3. SK Brušperk 2 2 0 0 5:2 6
4. Suché Lazce 2 1 0 1 7:7 3
5. Sokol Vřesina 2 1 0 1 6:6 3
6. TJ Kunčičky 2 1 0 1 6:8 3
7. Mokré Lazce 2 0 1 1 2:3 1
8. Petřvald n. Mor. 2 0 1 1 1:3 1