Brušperk si poradil s Frenštátem

Brušperk - Fotbalisté SK Brušperk, hrající I. A třídu, si generálku na jarní odvetnou část soutěže zpestřili zápasem s účastníkem krajského přeboru. Přestože domácí Frenštát (hrálo se ale na umělé trávě v Novém Jičíně, pozn. red.) rychle otevřeli brankový účet zápasu, hosté do konce utkání strhli vedení na svou stranu.

19.3.2012

Ilustrační fotoFoto: Foto: Deník/Bianka Joglová

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm - SK Brušperk 1:3 (1:1)

Úvodní akce patřila Frenštátu. K odraženému míči se dostal Čuport a nekompromisní dělovkou z hranice velkého vápna napnul síť v šibenici Mičíkovi brány 1:0. Jenže radost papírovému favoritovi příliš dlouho nevydržela. Snaživí hosté totiž udeřili v 6. minutě po rychlém brejku, vedeném po pravé straně, na jehož konci stál Šlesinger 1:1.

Hosté zjistili, že se dá hrát s týmem z vyšší soutěže vyrovnaná partie a začali zlobit. Neurovnaný fotbal poté na chvíli zbrzdily vášnivé debaty s rozhodčím. Krom nastřeleného břevna v podání hostí už do poločasu šance nepřišly.

Druhá půle vyšla lépe Brušperku. Frenštát sice srovnal skóre nastřelených břeven, ale branky padaly už jen do jeho sítě. Až v 74. minutě totiž přečíslení Brušperku pečetil vedoucí brankou Koval, který tak zařídil obrat ve skóre. Definitivní pojistku vystavili hosté v poslední minutě utkání. Centr zprava do vápna domácích ještě stačila obrana zblokovat, ale přestože se Frenštát domáhal odpískání ofsajdu, hrálo se dále. Odražený míč se dostal do skrumáže těl, na jejímž konci stál Makúch a ukončil utkání 1:3.

„Generálka splnila svůj účel v tom směru, že nám nyní nezbývá nic jiného než věřit, že po špatné generálce přijde dobrý start. Uvidíme, jak dopadneme příští sobotu v Rýmařově. Musíme bojovat o záchranu, v I. A třídě bychom hrát nemohli. Věřím i v to, že se urovná nálada a vztahy v kabině. Nicméně toto je věc, se kterou si budou muset poradit hráči sami, já jim do toho zasahovat nemohu,“ řekl po utkání trenér Frenštátu Jiří Jurčík. „Poté, co jsme předváděli v přípravě, jsme s generálkou spokojeni. Sešli jsme se i v hojnějším počtu a navíc se nakonec ukázalo, že máme své kvality, když jsme soupeře dokázali eliminovat. Určitě to bylo slušné utkání. Myslím, že jaro bude dobré,“ dodal brušperský kouč Leon Dostalík.

Branky: 2. Čuport 6. Šlesinger, 74. Koval, 90. J. Makúch.

Brušperk: Mičík Cigánek, Manďák, Vančo, J. Makúch Pindor, Ječmének, Havránek, Šlesinger (46. Demel) Galajda (65. Sitek), Koval. Trenér Leon Dostalík

Autor: Jan Kešelák

19.3.2012 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Ze zahradnictví ukradl zboží za téměř 400 tisíc korun

Tento týden představíme prvňáčky ze školy v Dobraticích

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Vedení základní a mateřské školy myslí na budoucnost školy a hlídá její kapacitu

Na posledním zastupitelstvu obce Střítež, které se konalo koncem listopadu, se například řešila i kapacita mateřské školy Střítež.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.