I. A třída – skupina B

Smilovice – Horní Suchá 3:0 (1:0)

Proti týmu ze spodních pater tabulky se domácí fotbalisté prosadili ve 13. minutě. To hlavní rozhodčí utkání nařídil za faul brankáře na pronikajícího Máje pokutový kop. K jeho exekuci se postavil smilovický kanonýr Ganczarczyk, jenže brankář jeho úmysl vystihl. Naštěstí pro domácí se míč odrazil k dobíhajícímu Ligockému, který se již nemýlil. Na další branky si diváci museli počkat až po změně stran. To se v 68. minutě trefil po Májově přihrávce a přesném zakončení Červený.

V těchto chvílích hráli domácí již v deseti, jelikož v 57. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Ligocki. I v oslabení nenechali Smilovičtí nikoho na pochybách, že jejich postavení v tabulce není náhodné. V 70. minutě střelou z voleje upravil Ganczarczyk na konečných 3:0.

„Na hostech bylo vidět, že jejich výkony na jaře mají stoupající tendenci. V první půli jsme měli více ze hry, ale naráželi jsme na velice dobrého brankáře hostí,“ řekl k zápasu domácí trenér Pavel Smatana.

Smilovice: Bašanda - Bolf (86. Smolka), Jiří Topiarz, Pindor, Sikora – Červený, Cieslar, Slušný, Ligocki – Ganczarczyk, Máj (80. Barteczek). Trenér: Pavel Smatana.

Příbor – Brušperk 2:0 (1:0)

Se škvárovým povrchem se lépe vyrovnali hráči domácího celku. Navíc jim vyšel vstup do utkání a hned ve 3. minutě po rohovém kopu a následné Čapkově střele pod břevno se ujali vedení. Hosté mohli srovnat krok po půlhodině, kdy D. Makúch se ocitnul zcela sám před domácím brankářem, ten ale zachránil. V 55. minutě posoudil rozhodčí souboj Strakoše s domácím útočníkem jako nedovolený a domácí Čapka z nařízeného pokutového kopu zvýšil na 2:0. Hráči Brušperku se mohli dostat do hry v 85. minutě, ale Cigánek jen těsně minul svůj cíl. O třech bodech pro domácí tak rozhodla lepší střelecká produktivita.

Brušperk: Mičík – Vodvářka, Čilok, Krupník, Strakoš – Štvrtňa, Polášek, Cigánek, Demel – Pavlas (75. Hába), D. Makúch (55. J. Makúch). Trenér: Milan Procházka.

Raškovice – Libhošť 3:0 (2:0)

Zcela zasloužená výhra domácích, kteří se ujali vedení v 11. minutě, když Kacíř trestal penaltový zákrok na Musálka. Druhý gól vstřelili domácí těsně před přestávkou, když po pravé straně utekl Pernikář a křižnou střelou nedal hostujícímu brankáři šanci. Po změně stran hosté na chvíli zatlačili raškovické hráče do defenzívy, ale výraznější šance si nevypracovali. Naopak v 58. minutě utekl po levé straně Musálek a po jeho přihrávce před branku skóroval Feike. Tři minuty před koncem utkání mohl vítězství domácích pečetit Jančálek, svůj sólový nájezd ale neproměnil.

Raškovice: Kopecký – Vochta, Kacíř, Škola, Meca – Feike (81. Staš), Pernikář (88. Klimek), Špadt, Škapa – Musálek, Jančálek. Trenéři: Vladimír a David Šindlerovi.

Dolní Lutyně - Čeladná 0:1 (0:0)

Favorit soutěže tentokrát narazil na skutečně výborně připraveného soupeře. Domácí hráči hned ve třetí minutě zahrávali po faulu Březovského pokutový kop, který však brankář Kramář nadvakrát zneškodnil. I v dalším průběhu první části domácí zlobili a hostující gólman musel ještě několikrát prokázat své kvality. Po změně stran hosté změnili svou taktiku a střídající hráči přinesli do hry oživení. O nejtěsnějším vítězství vedoucího celku tabulky rozhodl patnáct minut před koncem střídající Pfleger, který po centru z pravé strany prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Čeladná: Kramář – Machanec, Březovský, Staskievič (80. Rusnok), Pražák – Kaloč, Rodek (50. Remeš), Indra (70. Pfleger), Vlk – Kunz, Ulehla. Trenér: Bohuš Keler.

Bystřice - Stonava 0:1 (0:0)

Domácí lodivod Dušan Zbončák své svěřence po zápase ani tentokrát nepochválil. Měl za to, že někteří zkušení hráči pro vítězství jeho týmu mohli udělat rozhodně více. Bystřici chyběli čtyři fotbalisté výchozí jedenáctky, což se neblaze projevilo na obraze hry. Hosté ze Suché nastřelili břevno a pak po chybě Mankoveckého vsítili jediný gól duelu. Domácí se ve vyrovnaném zápase do žádné šance nedostali.

Bystřice: V. Cymorek – Bauman – Szturc (66. Mankovecký), Škarka – P. Sikora (55. P. Zbončák ml.), Marek Szuscik, Oborný, Polák – A. Kluz, J. Rusz (28. Lorenzini), Kuczera. Trenér: Dušan Zbončák.

Staré Město - Lichnov 2:1 (1:0)

Domácí fotbalisté měli raketový vstup do zápasu, bohužel však bez kýženého gólového efektu. V 5. minutě posunul Konečný míč na rozeběhnutého Němce, ten však svůj sólový nájezd neproměnil. V 9. minutě zahráli hosté v pokutovém území rukou a pískala se penalta. K její exekuci se postavil Konečný, jeho střelu ale brankář Lichnova vyrazil. Hosté, kteří jsou již se svým sestupem smíření, zahrozili poprvé ve 20. minutě.

Brankář Sedlář se ale překvapit nenechal. Ve 33. minutě nastřelil Roman z trestného kopu břevno. Když už to vypadalo, že k poločasové přestávce půjdou oba týmy za bezbrankového stavu, našel Němec dobře postaveného Šafranka, který otevřel skóre zápasu. Po změně stran se střelou pod břevno prosadil Adámek a domácí se uklidnili.

V 53. minutě zahodil další tutovku domácí Šafranko, který z poloviny hřiště pelášil na hostujícího brankáře, ten mu však na kličku neskočil. V závěru ještě neuspěli Kaňok s Recmanem. Lichnov snížil v 90. minutě Kašou, ale na vyrovnání již hostům nezbyl čas.

Staré Město: Sedlář – I. Valas – Prokeš (Kaňok), Recman, Vojkovský – Adámek, Roman, Konečný, Baroš (Fára) – Němec (Bílek), Šafranko. Trenér: Lubomír Pokluda. (zd, rom, sch)