Brušperské ženy na úvod sezony vyhrály

Brušperk – Fotbalistky SK Brušperk přivítaly v prvním jarním utkání divizní soutěže žen předposlední celek soutěže z Valašského Meziříčí.

7.4.2011

Ilustrační foto.Foto: Jaroslav Kunz

SK Brušperk – TJ Valašské Meziříčí B 7:0 (4:0)

Od úvodního hvizdu zatlačily domácí hráčky své oslabené soupeřky na jejich polovinu hřiště a bylo jen otázkou času, kdy padne první branka. O tu se postarala již v 6. minutě hry Tesařová, která vybojovala míč a z bezprostřední blízkosti nedala hostující brankářce šanci. O čtyři minuty se skóre zápasu měnilo podruhé. Otrusinová technickou střelou mířila přesně. V 16. minutě museli domácí střídat, když ze hřiště odstoupila Tesařová. To poznamenalo následnou hru domácích, kterým začala chybět bojovnost. V 18. minutě mohl hostující celek po ojedinělé šanci snížit, ale branku nakonec nedali, jelikož výborně zasáhla brankářka Studená. O třetí gól se postarala ve 28. minutě opět Otrusinová a gólový účet prvního poločasu podtrhla krásnou střelou Kadrnková.

I po změně stran pokračovaly domácí hráčky v ofenzivním pojetí a zdecimovanému soupeři nastřílely ještě další tři branky. To se dvakrát prosadila Šmídová a jednou Jana Schwarzerová. Druhá půle byla ale ze strany domácích doslova festivalem neproměněných tutovek. Brušperk nakonec zdolal rezervní celek Valašského Meziříčí vysoko 7:0.

„Co mám k tomuto zápasu říci? Našim cílem bylo oplatit soupeři smolnou podzimní porážku 0:1, což se nám nakonec povedlo. Skóre ale mohlo být daleko výraznější, jenže holkám dnes dělalo problém zakončení, kdy si dávaly přednost v malém vápně. Dobře zahrála obrana pod taktovkou Paličkové a Ewy Schwarzerové. Mile mě překvapila i Stojanová. V záloze si pak odehrála dobré utkání Jana Schwarzerová,“ řekl po utkání vedoucí domácího družstva Zdeněk Morys.

V dalším kole se brušperské fotbalistky představí na hřišti Studénky, a to v neděli 10. dubna od 10 hodin.

SK Brušperk: Studená - Morysová (56. Jurášová), Paličková, Stojanovová, E. Schwarzerová - Koudelková (62. Rybnikářová), Šmídová, J. Schwarzerová - Kadrnková, Otrusinová, Tesařová (16. Volná, 75. Murasová).

Další výsledky 13. kola: Stachovice – Studénka 4:0, Bruntál – Český Těšín 6:1, FC Vítkovice – ČSAD Havířov 2:3, Štramberk – Trojanovice 1:2, Dobratice – Veřovice 7:1.

Oceláři zdolali Dynamo v nájezdech

Novou trať už vyzkoušely desítky zvědavců.
10

Ve Frýdlantu se už jezdí po novém pumptracku

/FOTOGALERIE/ Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Deník nám fandí: MFK Frýdek-Místek U11, U12 a U13

Redakce od pondělí 13. listopadu zveřejňuje v tištěné verzi Deníku každý týden skupinové fotografie fotbalových týmů. Každé pondělí tak představíme konkrétní klub a jeho dospělé i mládežnické hráče. Bude přitom úplně jedno, jakou ligu hrají - zda třeba kraj či okres.

K symbolům Vánoc patří i betlémy. Kde všude v kraji je najdete?

/FOTOGALERIE/ Vánoční čas je tady a s ním začínají i tradiční a velice oblíbené výstavy betlémů. Deník pro vás zmapoval situaci v regionu, kde je nabídka doopravdy hodně pestrá. Kromě výstav jsou betlémy k vidění prakticky v každém větším kostele, takže možností se vánočně naladit je skutečně dost.

Žháře z Gutů nadále posuzují znalci

Tři mladíci, z nichž dva jsou ve vazbě, jsou nadále v řešení soudních znalců a policie. O jejich budoucnosti by se mělo rozhodnout během příštího roku.