Co podle vás rozhodlo o nezdaru Žižkova?
Chybovali jsme pře prvním gólem, inkasovali jsme ho kvůli naší hlouposti. Pak jsme se snažili zklidnit a dostat se do zápasu. Měli jsme i šanci, když náš hráč běžel na bránu a byl faulován. Ve druhé půli jsme měli navrch, stačilo to dotáhnout do konce. Měli jsme tu branku vstřelit. Chyběla nám kvalita, lepší hráč, který by ty šance dokázal zakončit gólem.

I navzdory úvodnímu nezdaru jste obecně považováni za největšího uchazeče o postup do ligy.
Budeme to mít hodně těžké, musíme se na to připravit. Přišlo mi, že jsme to nezvládali psychicky. Měli jsme kopat pokutový kop, cítili jsme křivdu. Bohužel jsme to nezvládali ani na lavici. Mí asistenti byli neustále na nohou. Na tohle se musíme přichystat.

Jak jste prožíval návrat na trenérskou lavici?
Je to první zápas, nic to neřeší. Pro diváka to nebyl příliš pohledný zápas, víc se nehrálo než hrálo. Pořád někdo ležel, pořád chtěl doktora. V přípravě ty zápasy měly šmrnc, hra byla plynulejší a pohlednější.

Proč nezasáhly do hry největší letní posily, Adam Petrouš a Pavel Mareš?
Mareš teprve tento týden začal s tréninkem, zatím se mi nezdál. A Petrouš snad ještě není ani hotový. Je to pro nás oslabení, tihle zkušení hráči by se možná takových chyb vyvarovali. Hráčů máme hodně, ale v kádru nejsou žádné hvězdy. Tým je dobře připravený, což tady ostatně ukázal. Teď jde jen o to, aby do toho dostal tu herní kvalitu. Musíme se všichni naučit vyrovnat s prostředím a specifikou druhé ligy. (rom)