Brankářská kariéra Ondřeje Prepsla v dresu frýdecko-místeckých Valcířů je bohužel u konce. Když tehdy v roce 2008 do Stovek ostravský rodák přicházel, ani ve snu jej nenapadlo, že zde vydrží předlouhých devět let. Když pak v rozhovoru dochází na slova vzpomínek, v koutku jeho očí je vidět slza. Těch devět let mu z paměti nikdo nikdy nevymaže. Lipinský gólman ale věří, že se ještě s frýdecko-místeckými fanoušky bude moci jednou oficiálně rozloučit.

Nyní brankář, který vychytal v památném pohárovém zápase s pražskou Spartou i takového forvarda jakým bezesporu Bony Wilfried (Sparta, Vittese, Manchester City, Stoke City) je, odchází do mládežnické akademie v Karviné. Dráhu profesionálního fotbalisty tak Prepsl mění za dráhu trenérskou. Začíná tak nová etapa v jeho fotbalovém životě.

Ondřeji, v březnu jste s Frýdkem prodloužil smlouvu, přesto do nové sezony již za něj chytat nebudete. Co se přihodilo?
Pro mě to byl takový blesk z čistého nebe. Před nedávnem se mi ozval Tomáš Bernády s nabídkou, zda-li bych nechtěl dělat trenéra brankářů v karvinské mládežnické akademii. Po dlouhém zvažování, jak v sobě samém, tak i s mou rodinou, jsem nakonec na tuto nabídku kývnul. S profesionální kariérou je tak tedy konec.

Znamená to tedy, že s chytáním chcete nadobro skoncovat?
To ne, ještě bych řekl, že nemám věk na to, abych chytání pověsil definitivně na hřebík. Je mi ale jasné, že mě ta práce bude natolik časově vytěžovat, že si musím najít klub, ve kterém mi nějaké ty tréninkové úlevy budou tolerovat.

Stal se z vás ze dne na den trenér. Je to pro vás něco úplně nového, nebo jste už ve své kariéře k trénování přičichnul? Prepsl statistika fotbalZdroj: Deník
Něco málo jsem už odtrénoval s frýdecko-místeckými žáčky či dorostem. Přesto je to pro mě krok do určitého neznáma. Ale zase to beru tak, že jsem během své kariéry měl možnost trénovat pod takovými trenéry a gólmany jako byli Pavel Srníček, Marek Čech, Svatopluk Schäfer či Láďa Krabec. Teď se budu snažit nabyté zkušenosti předávat zase svým mladším kolegům.

Víte už co vás v nové práci čeká a co bude vaší náplní?
Ano, vím. Budu mít v akademii na starosti čtrnácti a patnáctileté brankáře.

Váš dlouholetý kamarád Jiří Hlaváč se k podobné změně odhodlal již v minulém roce, kdy s chytáním v Hlučíně přestal a přijal nabídku k trénování mladých brankářů v ostravském Baníku. Nyní se tedy z vás stali opět kolegové…
Přesně tak a já se na naší spolupráci moc těším. S Jirkou jsem svou situaci rozebíral, je docela možné, že bych pro získání určité praxe mu s nějakými tréninky v Baníku vypomohl.

Ve Frýdku-Místku jste nakonec strávil devět krásných let. Jak těžké to bude loučení?
Jak už jsem zmínil, bylo to pro mě opravdu hodně těžké rozhodování. Nešlo mi ani tak o fakt, že s chytáním na vyšší úrovni končím. Spíš mi šlo o všechno tady okolo. Přeci jen jsem ve Frýdku strávil devět krásných let. Když to řeknu tak nějak zjednodušeně, tak od Františka Vojvodíka (vedoucí A týmu) až po paní uklízečku, mi vše přirostlo za tu dobu strašně moc k srdci. Nemůžu opomenout ani fanoušky, kteří si zprvu ke mně hledali svou cestu, ale myslím si, že si mě pak nakonec oblíbili. Za jejich podporu jim musím opravdu poděkovat.

Máte nějak v plánu, že se s fanoušky Lipiny rozloučíte?
Pokud mi to má práce dovolí, tak se budu snažit chodit na co nejvíce zápasů Frýdku-Místku. Není mi lhostejné, jak se to tady bude dále vyvíjet. Navíc mám v klubu hodně kamarádů, se kterými se budu stále rád vídat. Snad se tedy najde i nějaký ten prostor na rozloučení s fanoušky.

 Prepsl vizitka fotbalZdroj: Deník