Bývalý odchovanec z Břidličné se do blízkosti svého domova vrátil v sobotním odpoledni, když se svými spoluhráči zavítal na hřiště divizního Rýmařova. Pohárový duel nakonec vyšel i Cabákovi, který měl podíl na dvou brankách hostujícího týmu.

Jak hodnotíte pohárový duel s Rýmařovem?

Bylo rozhodující, že se nám v prvním poločase podařilo vstřelit tři rychlé góly. Proti týmům, které hodně bojují, je to vždy hodně důležité. Vyšly nám tam ještě nějaké akce, ale celkově to asi ještě nebylo ono. Do začátku soutěže nám zbývají dva týdny, takže věřím, že ta herní pohoda se bude zlepšovat a vygraduje to prvním mistrákem v Bystrci.

Nováčkem v dresu valcířů je útočník Petr Soukup, který vstřelil Rýmařovu hattrick. Vy jste mu na dva góly přihrával. Jaká s ním byla spolupráce na hřišti?

Pro něj je to rozhodně povedený začátek a my jen doufáme, že mu to takhle bude střílet i nadále. Petr je neustále nastartovaný na ty kolmé pasy dopředu, navíc domácí hráli vysoko postavenou obranu, takže jsme se snažili to dávat přes ně a útočníci tam zabíhali. Dvakrát to vyšlo, jednou z toho byla zase penalta, tak nám to zkrátka zafungovalo.

Takže si novou posilu v útoku pochvalujete?

Já znám Soukyho (Petr Soukup, pozn. red.) už od třinácti let, kdy jsme spolu hrávali ještě v Baníku Ostrava. Já jsem v podstatě věděl, co od něj můžu očekávat. S ním se hraje výborně, on bude naší velkou posilou.

Čím to, že první půle byla z vaší strany excelentní, ale začátek druhé části hry naopak velice ustrašený?

My jsme trochu polevili, domácím se naopak několik míčů povedlo a tím se jim zvedlo sebevědomí. Ta hra se pak vyrovnala. Takhle bychom určitě ale hrát nechtěli. Ty hluché místa musíme pro příště odstranit.

Po roce opět přivítáte v poháru prvoligový tým. Spokojenost?

Tak to určitě. Je pravdou, že se nám každým rokem podařilo přivést do Stovek alespoň jeden prvoligový klub. Doufám, že to naši fandové ocení, a že na tento zápas přijdou opět v hojném počtu. Nám se taky doufám bude na hřišti dařit, takže uvidíme.

Přečtěte si také: Soukup třemi góly sestřelil Rýmařov