Čeladenští pokračují ve výborných jarních výkonech

Region - Jarní smělá série fotbalistů Čeladné v I. A třídě nadále pokračuje. Ve třech zápasech nenašli Kelerovi svěřenci svého přemožitele a skóre má Čeladná 18:1, což dává průměr šesti vstřelených branek na každé jarní utkání. Tentokráte to odnesli fotbalisté Příboru.

21.4.2009

Čeladná - PříborFoto: Zdeněk Šrubař

I. A třída – skupina B

Lichnov – Smilovice 0:1 (0:1)

Proti poslednímu týmu tabulky se Smilovičtí překvapivě nedokázali prosadit. Sice se po celou dobu utkání hrálo na polovině domácích, ale Lichnovští statečně bránili. „Kluci k zápasu přistoupili hodně laxně a nezodpovědně,“ řekl hostující kouč Pavel Smatana. Jenom v první půli zahrávali hosté deset rohových kopů. „Špatný výkon, splnili jsme pouze svou povinnost zisku tří bodů,“ dodal Smatana. Jedinou branku hostí vstřelil Szuscik.

Smilovice: Bašananda - Jiří Topiarz, Bolf (86. Barteczek), Pindor, Szuscik – Červený, Ligocki (80. Sikora), Cieslar, Slušný – Ganczarczyk, Noga (58. Máj). Trenér: Pavel Smatana.

Brušperk - Raškovice 4:0 (1:0)

Výsledek neodpovídá poměru sil na hřišti, když k domácím se tentokrát přiklonilo štěstí. Jen v první čtvrthodince hosté nastřelili břevno i tyč. Branku však nedali a tak domácí trestali. Ve 20. minutě hostující brankář vyrazil hlavičku Malchárka pouze před sebe a pro Demela nebyl problém dopravit míč do sítě.

Stejný hráč byl nejdůraznější před brankou Raškovic i po hodině hry a vsítil druhou branku. Domácí začali získávat na jistotě a třetí trefu přidal v 73. minutě střídající Ondruš. Aby si hosté vypili kalich hořkosti až do dna, zajistil po akci Poláška čtvrtou brankou a svým hattrickem v 85. minutě s chutí hrající Demel.

Brušperk: Konečný – Vodvářka, Krupník, D. Makúch, Strakoš – Demel, Cigánek (70. Ondruš), Polášek, Malchárek (88. Hába) – Pavlas. Štvrtňa. Trenér: Milan Procházka.

Raškovice: Kopecký – Meca, Škola, Vochta, Jančálek – Škapa, Kacíř (85. Stříž), Špadt, Feike – Šebesta (80. Klimek), Kaulinec. Trenéři: Vladimír a David Šindlerovi.

Čeladná - Příbor 5:0 (0:0)

První poločas byl oboustranně opatrný, žádný z týmů nechtěl chybovat. Především domácí v něm nepodali očekávaný výkon a tak pomohla až poločasová domluva v kabině. Po změně stran to již bylo o něčem jiném. Skóre otevřel Kunz v 51. minutě po centru z pravé strany, po hodině hry obešel Pražák z poloviny hřiště vše co mu stálo v cestě a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Domácím narostla křídla a v 63. minutě upravil Rusnok hlavou skóre na 3:0. V 67. minutě téměř z nulového úhlu prostřelil Kunz u první tyče stojícího brankáře hostí a přidal čtvrtou branku. Na konečných 5:0 stanovil výsledek v 82. minutě výstavní střelou z třiceti metrů Remeš.

Čeladná: Kramář – Vlk, Kaloč, Rusnok, Březovský (68. Machanec) – Pražák, Rodek (78. Pfleger), Indra, Staskievič – Kunz (70. Remeš), Ulehla. Trenér: Bohuš Keler.

Libhošť – Bystřice 0:1 (0:1)

Jediný gól vyrovnaného střetnutí padl po spolupráci dvou bývalých druholigových fotbalistů. Lachowicz přihrál Kluzovi a ten levačkou z dvaceti metrů trefil šibenici. Další dvě dobré možnosti se nabízely Lachowiczowi, ale zkušený hráč v koncovce nezachoval chladnou hlavu.

Hosty to mohlo málem mrzet, protože i domácím se naskytly dvě nadějné příležitosti. Skóre se už ale nezměnilo. „Hra byla vyrovnaná, ale řekl bych, že naše vítězství je zasloužené,“ pověděl po utkání hostující kouč Dušan Zbončák.

Bystřice: V. Cymorek – Bauman – P. Turoň, Škarka – P. Sikora (90. Lorenzini), Mar. Szuscik, Lachowicz, Polák (90. Szturc) – Rusz (60. Kuczera), Oborný, A. Kluz. Trenér: Dušan Zbončák.

Stonava - Staré Město 2:4 (2:2)

Hosté vstoupili do utkání aktivněji a v 15. minutě se po samostatné akci prosadil Roman. Uplynulo dalších deset minut a hostující fotbalisté opět jásali. To zahrával standardní situaci Vojkovský a na jeho centr vyskočil nejvýše Valas. V závěru poločasu ale hosté polevili a dovolili v rozmezí 38. a 44. minuty domácím vyrovnat.

Po změně stran se tedy začínalo nanovo. Hosté přeci jen potvrdili dobrou formu a o své výhře rozhodli v závěru utkání. V 80. minutě se trefil Konečný a výhru pak pečetil v 87. minutě střídající Němec.

Staré Město: Sedlář – I. Valas – Prokeš, Recman, Vojkovský – Adámek, Roman, Baroš (70. Němec), Slíva – Konečný, Šafranko. Trenér: Lubomír Pokluda. (zd, rom, sch)

21.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Ze zahradnictví ukradl zboží za téměř 400 tisíc korun

Tento týden představíme prvňáčky ze školy v Dobraticích

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Vedení základní a mateřské školy myslí na budoucnost školy a hlídá její kapacitu

Na posledním zastupitelstvu obce Střítež, které se konalo koncem listopadu, se například řešila i kapacita mateřské školy Střítež.

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.