Ve zbytečně nervózním zápase byl lepším družstvem domácí kolektiv, který si od samého počátku vynutil územní převahu. V první šanci se ocitnul ve 12. minutě Horváth, ale neproměnil.

Naopak o čtyři minuty později zahrávali přímý kop hosté a po něm hlavička Kocura skončila v Kubalově síti. Domácí si vypracovali další nadějné příležitosti, ale hostující gólman několikrát prokázal své kvality. Ve 31. minutě unikl z poloviny hřiště Kobylák, obešel tři protihráče a střelou podél brankáře srovnal stav.

Škoda, že rozhodčí připustili tvrdou hru, neboť na hřišti se začalo žlutit a poté i červenat. Ve 34. minutě uviděl po druhé žluté kartu červenou hostující Šindelář. Domácí se však z přesilovky dlouho neradovali, neboť hned o minutu později neudržel nervy na uzdě domácí Horváth a síly se vyrovnaly.

Poslední tým tabulky si držel tlak i po přestávce a byl za to odměněn vítěznou brankou. V 82. minutě Zouhar uvolnil Valigůru a ten střelou k tyči zajistil domácím po dlouhém půstu tři body.

„Vypadá to, že nemáme chuť do fotbalu. Jako bychom se s porážkami předem smiřovali. Už bychom měli konečně zvednout hlavy, to, že hrajeme v oslabené sestavě, pro mě omluvou není,“ řekl po zápase hostující kouč Tomáš Marek.

ČELADNÁ – OPAVA 2004 2:1 (1:1)

Čeladná: Kubala – Čilok, Valigůra, Freisler, Vrobel (59. Martásek) – Kobylák, Zouhar, Rusnok, Bláha (80. Kosňovský) – Puchký (70. Kalivoda), Horváth. Trenér: Milan Procházka.

ZDENĚK ŠRUBAŘ