Krajský přebor mužů

Fotbalisté Frýdlantu v minulém kole poprvé klopýtli, když prohráli v Rýmařově. V nedělním odpoledni přijede do Frýdlantu druhý celek průběžné tabulky, nováček z Polanky. „Soupeř je sice v naší soutěži nováčkem, ale má velmi dobrý tým. Bude to těžká práce, ale povinnost doma bodovat nám velí hrát na vítězství. Nejsme ale kompletní, některé hráče máme zraněné,“ dodal trenér Frýdlantu Josef Sláma.

I. A třída, skupina B

Čeladná - Bystřice

Fotbalisté Bystřice v minulém utkání uhráli doma premiérový bod, když se rozešli smírně 0:0 se Starou Bělou. Protivníka převyšovali, a kdyby se jim povedlo vstřelit aspoň jednu branku, měli by body všechny tři. Teď je čekají dvě venkovní utkání, zajíždějí do Čeladné a pak do Raškovic. O první vítězství v sezoně pojedou bojovat na hřiště celku zpod Lysé hory, který jednou vyhrál, jednou prohrál a dvakrát remizoval. Domácí budou v utkání favority. „S mladými kluky v sestavě to nemáme zcela jednoduché, ale posledně jsme se už konečně vyvarovali hrubých chyb a nedostali jsme gól. Věřím, že v následujících duelech to bude už jen lepší a lepší. Není možné, že bychom se už konečně nechytli. Jen je třeba odstranit zbrklost v koncovce,“ hledá cestu k úspěchu trenér Bystřice Pavel Vavřač. „Bude to pro nás velmi těžký zápas. V minulém kole jsme body ztratili v závěru utkání, takže budeme chtít tento výsledek napravit. Bohužel nenastoupí Horváth a Staskevič, kteří dostali červené karty a tudíž mají stopku na jedno utkání. Také Rusnok, který byl zraněn v minulém kole, asi do zápasu nenaskočí, jeho kotník je stále oteklý, navíc celý týden netrénoval. Hrát bez tří opor bude velmi složité, ale pevně věřím, že kluci utkání zvládnou a body zůstanou na domácí půdě. Bystřice má zkušené hráče, budeme se snažit hrát zodpovědně. Šanci dostanou i kluci z lavičky, takže mají motivaci něco ukázat,“ řekl Petr Sedlák z čeladenského oddílu.

Šenov - Brušperk

Fotbalisté Brušperku v letošní části I. A třídy ještě neprohráli. V posledním kole skončil jejich domácí duel s favorizovanou Stonavou 1:1. I nyní narazí svěřenci trenéra Dostalíka na jednoho ze spolufavoritů soutěže tým Šenova. Ten prozatím boduje pouze v domácích zápasech. „Do Šenova jedeme bez čtyř hráčů obvyklé základní sestavy. Budou nám chybět Polášek, Klimek, Havránek a J. Makúch,“ prozradil ztráty Svatopluk Slovák z brušperského oddílu, který vzápětí ještě dodal: „Soupeř je v domácím prostředí zatím stoprocentní, navíc dal ve dvou zápasech deset branek, což budí respekt. I v okleštěné sestavě však budeme bojovat a chceme získat alespoň bod.“

I. B třída, skupina C

Vendryně - Dobrá

Na postup pomýšlející Vendryně, která třikrát zvítězila a jednou remizovala (v Nýdku), bude na svém hřišti hostit fotbalisty Dobré. Letos jim to prozatím příliš nejde, dosud vyhráli jen jednou (nad Jablunkovem), ostatní zápasy prohráli. Zatímco Vendryně srazila sebevědomí nováčkovi z Doubravy, Dobrá odevzdala tři body Těrlicku. Jasným favoritem střetnutí budou domácí. „A právě toho se docela bojím. Když jsou karty rozdány takhle, vždy to hrozí podceněním. Člověk do hlav hráčů nevidí, pokud tam je v době zápasu něco jiného než fotbal, je to moc špatně,“ pronesl skeptickým tónem trenér Vendryně Zdeněk Černek, jemuž možná bude scházet obránce Broda.

Dolní Datyně - Nýdek

V probíhající sezoně stále neporažený Nýdek se pojede porvat o druhé vítězství do Dolních Datyní, které posledně uhrály remízu 3:3 v Hnojníku. Hosté vedli už 0:3, ale domácí se vzchopili a ze ztraceného zápasu vytřískali aspoň remízu. Plichtu (letos už třetí) v minulém kole uhrál také Nýdek, jehož soupeřem byly Mosty pod vedením nového trenéra. Kouč Nýdku Miloš Koloničný byl po posledním vystoupení svých svěřenců značně rozmrzelý. „S hráči si promluvím. Budou muset zabojovat, jak tomu bylo na začátku. Bude třeba něco změnit, protože takhle to dál nepůjde. Musím přiznat, že nám citelně schází Faruga, jenž si odpykává zbytek disciplinárního trestu. Dokáže dát hře myšlenku, ostatním se to tolik nedaří,“ povzdechl si Koloničný.

Hrádek - Dolní Lutyně

Jako buldozer se v úvodu soutěže rozjeli fotbalisté Hrádku. Zatímco před rokem se za celý podzim zmohli jen na sedm bodů, letos jich v úvodních třech kolech nastřádali devět (vyhráli v Mostech, porazili Dolní Datyně a uspěli v Dobraticích). Příslovečná kosa padla na kámen až v Jablunkově, kde oslabený Hrádek (bez stopera Turoně, záložníka Dembinného a útočníka Kantora) prohrál 1:4. „Jenomže každý zápas je jiný. Lutyně jsou dozajista těžkým protivníkem, nicméně hrát se dá s každým. Naše sestava už bude vypadat podstatně lépe, vracejí se do ní Turoň s Kantorem,“ prozradil trenér Hrádku Stefan Franek.

I. B třída, skupina D

Zajímavé okresní derby je na pořadu dnes odpoledne. Ve Staříči se totiž představí nedaleké Fryčovice. V loňské sezoně se z domácí výhry radovali fotbalisté Staříče 3:2, ve Fryčovicích naopak zvítězil soupeř 1:3.

(rom, sch)