„Dva a půl roku to tu perfektně fungovalo. Byli jsme dokonce zralí na postup do divize. Je mi strašně líto, že se mužstvo tady nějakou dobu budovalo a během jednoho půlroku se tým totálně rozpadl,“ hořekoval čeladenský kouč Bohuš Keler, který se rozhodl v zimě u týmu skončit. „Na Čeladnou budu ale velice rád vzpomínat,“ dodal.

Jsou to přesně čtyři roky, co tým z malebné vísky skončil v krajském přeboru třináctý. Tehdy sestupovaly čtyři celky a Čeladnou položila horší vzájemná bilance s Lichnovem a Krnovem. Tým trenéra Bohuše Kelera měl jednoznačný úkol. Hned v následující sezoně se vrátit zpátky do nejvyšší krajské soutěže. V prvním roce to ještě přes Nový Jičín nevyšlo, v sezoně 2008/2009 již Čeladenští slavili opětovný návrat do krajského přeboru. V loňské sezoně skončila Čeladná osmá.

Úvod letošní sezony fotbalistům z Čeladné nevyšel. První tříbodová radost přišla až v 6. kole, když se v domácím prostředí porazil Rýmařov. „Právě na začátek sezony jsme hodně doplatili. Tady se lámal chleba. Neměli jsme dostatek hráčů, takže jsme museli sáhnout i po klucích, kteří předtím netrénovali. Navíc nám ve třech střetnutích nepřáli ani rozhodčí. Po pěti zápasech jsme měli na svém kontě pouze bod, pak přišel na řadu Rýmařov,“ vzpomíná Keler, který dodává: „Tehdy jsme se snad poprvé za celou dobu sešli v plné síle. Pokud bychom takhle hráli pohromadě delší dobu, měli bychom na svém kontě určitě více bodů.“

Vzápětí Čeladná zavítala na hřiště stejně trápícího se Frenštátu pod Radhoštěm. Hosté ještě pár minut před koncem zápasu vedli 2:1, nakonec odjeli domů bez bodu. „To byl zápas, který mě zpětně hodně mrzí. V první půli jsme mohli vyhrávat snad tři nebo čtyři nula. Dostali jsme zbytečný gól do šatny a v závěrečných třech minutách pak domácí duel zcela otočili. Byl to snad jediný zápas na podzim, který jsme měli zvládnout. Poté totiž přišla série dalších porážek, ale vždy to byly prohry tak o jednu branku. V těchto zápasech se projevovala větší kvalita soupeřů. Hodně nás držel nad vodou brankář Cuper. Když chcete vyhrát, musíte mít na hřišti určitou kvalitu. A tu jsme v důležitých momentech zkrátka neměli,“ podotkl Keler.

Závěr podzimu se Čeledné vůbec nepovedl. Po výhře nad Petřkovicemi přišlo pět porážek v řadě. „Celá sezona byla o tom, že jsme disponovali velice úzkým kádrem. Sestava se neustále měnila, nemohli jsme ji stabilizovat. V závěru se navíc projevil i fakt, že na hřiště nastupovali snad čtyři hráči ze základu. Na solidní výsledek jsme zkrátka spoléhat ani nemohli,“ smutnil čeladenský stratég.

I tak není divu, že se ve fotbalových kruzích začalo povídat, že tým z Čeladné do jarních odvet ani nenastoupí. „Já jen zaslechl, že by se pokračovat mohlo. Více vám ale k tomu neřeknu. Co vím, tak kromě mě chce tady skončit i Aleš Richter, který se tady o všechno staral,“ uzavřel hodnocení Bohuš Keler.

Rozhovor s trenérem Bohušem Kelerem

Co se v první polovině sezony povedlo?

Tak touhle otázkou jste mě zaskočili. Mě teď snad ani jedna pozitivní věc, která by se na podzim povedla, nenapadá. Ale jo, přeci jen. I když se výsledkově nedařilo, tak v týmu bylo takové zdravé jádro, které na hřišti bojovalo a snažilo se uhrát dobrý výsledek, a to za každého stavu. Pozitivní pro Čeladnou je také to, že se zde vytvořila skupina nadšených lidí pro zdejší fotbal. Z té situace kolem jsou špatní, ale věřím tomu, že už kvůli nim, bude zdejší fotbal pokračovat.

Na čem bude potřeba na Čeladné přes zimu zapracovat?

Každopádně to bude na doplnění hráčského kádru, který byl na podzim hodně slabý. Už samotnou sezonu jsme začali s velkou obměnou hráčů. Vždyť odešlo devět fotbalistů a většinou to byli kluci ze základní sestavy. V průběhu podzimu sice přišlo postupně osm nových hráčů, ale z nich bylo neustále tak pět zraněných. Také to byli kluci, kteří přišli z nižších soutěží a s krajským přeborem příliš zkušeností neměli.

Jaké je vaše momentální trenérské přání?

Tak já jsem rozhodnutý na Čeladné s trénováním skončit. V budoucnu bych chtěl trénovat mužstvo, se kterým bych mohl dál pracovat. Abych měl na tréninku dostatek hráčů, abychom mohli něco natrénovat.

Co by vás během zimní přestávky mohlo rozladit?

Určitě by mě nepotěšilo, kdybych se měl s Čeladnou rozejít nějak ve zlém. Na zdejší působení budu vzpomínat jenom v dobrém.

Podzim SK Čeladná ve výsledcích

Oldřišov (v) 2:4 (1:0) – Zouhar, Baláž
Jakartovice 0:0
Háj ve Slezsku (v) 1:4 (0:1) – Zouhar
Janovice 1:3 (1:1) – Galus
Bohumín (v) 0:3 (0:1)
Rýmařov 3:1 (3:0) – Rusnok, Kunz, vlastní
Frenštát p. R. (v) 2:3 (2:1) – Rodek 2
Hradec n. Mor. 1:3 (0:1) – Rusnok
Dětmarovice 1:2 (0:0) – Kunz
Český Těšín 0:1 (0:0)
Opava 2004 (v) 0:1 (0:0)
Petřkovice 2:1 (2:0) – Galus, Rusnok
Pustá Polom 1:2 (0:0) – Kunz
Frýdlant n. O. (v) 0:2 (0:1)
Krnov 0:5 (0:3)
Český Těšín (v) 0:7 (0:6)
Oldřišov 1:4 (0:2) – D. Staskevič
Statistický souhrn čeladenského podzimu

Umístění v soutěži: 16. místo / 2 – 1 – 14 15:45 7
Bilance doma: 15. místo / 2 – 1 – 6 9:20 7
Bilance venku: 16. místo / 0 – 0 – 8 6:25 0
Nejlepší střelci: Kunz, Rusnok po 3, Zouhar, Galus, Rodek po 2
Železní muži: Freisler 17, D. Staskevič, Zouhar, Galus po 16 zápasech