Lukáš Brzuchanski už za Hnojník hattrick dal, to už je ale několik let zpátky. Zápas proti Nýdku mu sedl na jedničku – nejprve se dvakrát trefil v závěru první půle, čímž domácí dostal do kolen, a třetí gól pak přidal necelých deset minut před koncem.

„Bylo vedro, bylo to náročné. Navíc jsme neměli nikoho na střídání, ale nějak jsme to zvládli,“ usmál se osmadvacetiletý fotbalista. „Soupeř měl mladý tým, my zase zkušenější. Jsem rád, že jsme poslední zápas sezony vyhráli,“ dodal.

Hnojník bojoval v posledním zápase i za svého trenéra, který na utkání nemohl dorazit. „Přišel k nám v květnu a dodal nám nový impuls. Tréninky mají úroveň, je to o hodně lepší, než předtím. Chtěli jsme pro něj vyhrát,“ prozradil Brzuchanski, který letos dal jedenáct branek (z toho devět na jaře) a prožil svou střelecky nejlepší sezonu. „Nečekal jsem, že jich bude tolik. Jsem za to rád, ale hlavní je, že máme body,“ říkal.

Hnojník zakončil sezonu na osmém místě. „Mohlo to být i lepší. Ale na druhou stranu, bylo nás málo, takže myslím, že to nebylo zas až tak špatné. Měli jsme hodně zraněných, další hráči nemohli, většinou jsme byli ve 12 nebo 13 lidech,“ poukázal na náročnou sezonu Brzuchanski.

Hrdina posledního utkání odehrál za Hnojník celou svou dosavadní kariéru. A měnit na tom nic nehodlá. „Jsem tady od žáčků. Nemám v plánu nic měnit, jsem tady spokojený,“ potěšil fanoušky klubu.