Čtyřiadvacetiletý stoper Marek Čelůstka odstartoval svou kariéru ve Zlíně. Chvíli nastupoval v tehdy divizním Slavičíně, posléze se stal oporou béčka hrajícího MSFL. V nejvyšší soutěži ovšem nastoupil pouze jednou.

Před necelými čtyřmi lety si obránce s dobrou rozehrávkou vyhlédl Pavel Hajný, tehdejší trenér Třince Pavel Hajný, který s týmem postoupil zpět do druhé ligy. Čelůstka pod ním hrával pravidelně, šanci dostával rovněž od Miroslava Čopjaka, který se stal Hajného nástupcem.

Zhruba v polovině podzimní části následující sezony Čelůstku zbrzdily zdravotní problémy. Nový trenér Třince Miroslav Kouřil mu příliš nevěřil a nedával příležitost. Po skončení podzimu bylo Čelůstkovi předčasně ukončeno hostování. Do Zlína se ale nevrátil, protože mezitím si v Třinci našel přítelkyni. Jaro odkopal ve Frýdku-Místku a loňskou sezonu odehrál v Českém Těšíně, kde byl tahounem mužstva působícího v krajském přeboru.

Minulé léto se znovu setkal s trenérem Pavlem Hajným, který si ho jako nový trenér Hlučína vyžádal do svého mužstva. „Zpočátku jsem nehrával, byl jsem v Hlučíně nový. Pak jsem dostal od trenéra Hajného šanci a začal jsem nastupovat. Docela se mi dařilo, ve Vítkovicích jsem dokonce skóroval,“ ohlédl se za podzimem spolehlivý obránce, jemuž v prosinci v týmu druholigového nováčka skončilo půlroční hostování ze Zlína.

Dosavadní trenér Hlučína Pavel Hajný byl během zimní přestávky nahrazen Václavem Daňkem. Nový kouč Čelůstku v několika přípravných duelech postavil, ale v Třinci ho nechal celý zápas sedět na lavičce náhradníků. „Je to docela složité. Co vím, tak se jednalo o tom, zda ze Zlína přestoupím do Slavie a obratem zamířím na hostování do Hlučína. Zatím se k tomu nikdo nevyjádřil, takže nevím, co se mnou bude dál a jaký bude můj osud. Jsem zklamaný z toho, jak se to teď vyvíjí,“ přiznal fotbalista, který občas nastupoval jako defenzivní záložník.

Počátkem ledna se měl Čelůstka zapojit do přípravy o návrat do ligy usilujícího Zlína, z čehož nakonec sešlo. „Měl jsem být případnou náhradou za Kroču nebo Zbožínka, kteří měli nabídky ze zahraničí. Nakonec ve Zlíně oba zůstali, takže jsem od klubu dostal svolení dál se připravovat s Hlučínem. Jelikož přítelkyně, s níž bydlím v Třinci, bude letos na jaře maturovat, nejideálnějším řešením by pro mě bylo zůstat aspoň do léta v Hlučíně. Ale tohle bude záležet na trenérovi a na vedení, jak se k tomu postaví,“ pokračoval hráč setrvávající v nejistotě.

Existuje však další možnost, která by pro Čelůstku byla ještě mnohem schůdnější než pokračování v Hlučíně. A to návrat do Třince. „To jo, ale z Třince se mi nikdo neozval. Zdejší kluci jsou pospolu, trenéři chtějí udržet kádr pohromadě, aby se sehrál, takže zřejmě do něho nebudou nikterak zasahovat,“ domnívá se Čelůstka. Na druhou stranu kouč Třince Jiří Neček se nechal slyšet, že po fotbalové stránce se mu Čelůstka líbí.

Nyní to zkouší Čelůstka v druholigových Vítkovících za které odehrál i přípravný duel proti slovenskému Púchovu. (rom)