V zápase před dvěma stovkami diváků měli mírnou územní převahu Ostravané, na mladého brankáře Adamušku však ani jednou nevyzráli. Činil se i jeho protějšek Chmiel – zneutralizoval střely Vávry, Hoška a Janoščína. Zaváhal minutu před koncem úvodního dějství, kdy Vávra sklepl přetažený centr k Čelůstkovi a ten snadno vsítil jedinou branku střetnutí.

„Bylo patrné, že Baník nehraje v té úplně nejsilnější sestavě, že zkouší některé mladé hráče. Hráli jsme dobře zezadu, do ničeho velkého jsme soupeře prozatím nepustili. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě," řekl brankář Třince Jiří Adamuška. Dostal přednost před Lukášem Palečkem, který odpočíval, do hry nezasáhli ani Avdić, Šumbera, Dedič či nedoléčení Tobiáš s Velnerem.

Pečlivě bránící Třinec už třikrát za sebou neinkasoval. „Každá nula gólmana potěší. Je jedno, jestli je to proti Petřkovicím nebo proti Baníku, každá ho povzbudí do další práce. V přípravě se s Lukášem Palečkem v bráně střídáme. Je to lepší, než se točit po poločase. Každý gólman chce chytat, nechce jen vysedávat na lavičce. Budu se snažit dál předvádět co nejlepší výkony. Moc rád bych si už zachytal za Třinec v druholigovém utkání," nezastíral mladý gólman.

Fotbalový Třinec naposledy prohrál v říjnu v Opavě, odkud si odvezl čtyřku. Ve zbývajících třech zápasech podzimu bodoval a neporazitelnost si přenesl také do prvního měsíce zimní přípravy, kdy jednou remizoval a třikrát vyhrál.

„Na Austrii jsme byli za remízu rádi, i když jsme tam dlouho vedli. Další zápasy už byly o něčem jiném. Proti třetiligovým Petřkovicím jsme byli favoritem, měli jsme to potvrdit. S Hlučínem také, jeho hráči už ve druhém poločase odpadávali, takže jsme se dostávali do dobrých příležitostí a nakonec vyhráli větším rozdílem," zakončil Adamuška.

Baník se pod Javorovým představil s výrazně obměněnou sestavou a nakonec narazil. Přesto byl trenér Vlastimil Petržela spokojený. "Dali jsme do hry všechny mladé hráče, a i když se prohrálo, líbilo se mi, jak kluci hráli. Nehráli špatně. Byli v pohybu, snažili se prosadit, ale museli jsme hrát do plných," řekl klubovému webu Petržela. Ten se vyjádřil také k inkasované brance po standardní situaci. "Ta branka nám zápas hodně zkomplikovala. Hráli jsme pak na jednu bránu, oni čekali na brejky a pak tam nakonec z šance ještě jednu branku mohli dát," doplnil Petržela. (rom)

FK Fotbal Třinec - FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 44. Čelůstka. ŽK: Hošek. Diváků: 200.

Třinec: Adamuška – Stříž, Bedecs, Čelůstka, Reintam, Janoščín – Joukl (61. Benetka), Krišto, Motyčka (61. Ižvolt), Janošík – Vávra (46. Hošek). Trenér: Jiří Neček.