Chlebovice – Kopřivnice 1:4 (0:1)

I přes okleštěnou sestavu byli chlebovičtí fotbalisté Kopřivnici, coby sedmému celku okresního přeboru Novojičínska, vyrovnaným soupeřem a inkasoval až ve 32. minutě po standardní situaci. Tímto výsledkem skončil také i první poločas. Do druhé půle už nenastoupil kapitán Opavský, který první část zápasu odehrál s teplotou. Přesto Blahuta v 53. minutě proměnil „Panenkovským dloubákem“ penaltu za sražení Kolodijčáka a srovnal stav na 1:1.

V 65. minutě soupeř spornou penaltou znovu strhl vedení na svou stranu a dalšími brankami v 71. a 74. minutě Kopřivničtí upravili na konečných 1:4. V závěrečných minutách už jen se sebezapřením dohrávali nešťastně zranění Kováč s Blahutou. „I přes porážku si hráči zaslouží vysoké uznání. Trénuji pouze tři roky, ale s takovou marodkou jsem se ještě nesetkal. Více než porážka mě mrzí zranění Kováče a bolí zjištění, že já už kopačky musím opravdu pověsit na hřebík.

Chlebovický tým drží starší hráči, mladí jsou pro mě zklamáním. Myslím si však, že tak je to ve většině mužstev. Mladí už prostě nemají ten zápal jako hráči kolem čtyřicítky,“ řekl po utkání trenér Chlebovic Martin Blahuta.

Chlebovice: Diblík – Knebel, Blahuta, Kovalčík – Skalický, Pohanka, Kováč, Haleš, Jadomek – Opavský, Kolodijčák. Trenér Martin Blahuta

(zd)