Šestidenní kemp měl původně proběhnout ve Zlatých Horách, ty ale byly vytopeny, a tak bylo třeba najít náhradní řešení. Tím se nakonec stalo polské sportovní centrum Goslaw. „Jezdí tam ligové i zahraniční týmy, i nám se tam moc líbilo. Sice to bylo v cizině, ale pro většinu účastníků to bylo blíže, než Zlaté Hory. A co se týká kvality, bylo to o kus napřed,” uvedl organizátor kempu a majitel U plus U Lukáš Urbanec, jenž je řadu let generálním partnerem Olomoucké fotbalové školy.

Patronem kempu, jehož se zúčastnilo 55 dětí, se stal osmadvacetiletý Coufal, který na kempu trávil jedno celé odpoledne. „Přišel za mnou Dan Černaj z Vratimova, že by Vláďa mohl předat zkušenosti, které dosud načerpal. Tak jsme začali tvořit něco, co by mohlo mít tradici. Možná všichni čekali, že to bude v menším, ale já to prostě jinak neumím,” pousmál se Urbanec.

Vladimír Coufal všem účastníkům kempu vlastnoručně podepsal originální reprezentační dres a každý získal i pamětní certifikát se společnou fotkou. „Jsem moc rád, že se na kempu takto podílel. V dnešní době to totiž dělá snad už jen Petr Čech. Všichni ostatní se totiž vymlouvají na covid a na nedostatek peněz. Kempy jsou však vždy ztrátové a nejde na nich vydělat. Děláme to ale přece pro děti,” řekl Urbanec.

Kromě Vladimíra Coufala se kempu zúčastnil i mladý odchovanec Frýdku-Místku Samuel Šigut nebo MMA zápasník Václav Mikulášek, známý jako Baba Jaga. „Předtím jsem ho neznal, ale byl super. Přivezl spoustu legrace a pro všechny to bylo příjemné zpestření,” potěšilo Urbance. Na prvním místě byl ale fotbal. „Kemp byl opravdu náročný. Nebyl to žádný tábor, ale od rána do večera se pod vedením zkušených trenérů v čele s Jakubem Ihnatišinem piloval fotbal. Spokojené byly děti i rodiče, a to je pro mě nejvíc. Jestli je to mínus jednu nebo dvě koruny, to už není podstatné,” dodal.

Dostali lístky na West Ham

Organizátor kempu Lukáš Urbanec je sám na vozíku, přesto už řadu let podporuje druhé. „Sport se podporovat musí. Zvlášť v dnešní době,” říká přesvědčivě. Jedním z vrcholů kempu bylo také předání finančního šeku s částkou 155 555 korun, kterou obdržel Dětský domov Čeladná. „Původně jsme plánovali částku o sto tisíc korun menší. Ale přidal se i Vláďa Coufal, další firmy i rodiče. Bylo to úžasné,” potěšilo Urbance, který se na cílové částce sám podílel 100 tisíci korunami.

Každý z účastníků kempu si odvezl spoustu nových zkušeností, poznatků i zážitků, ale také cenné dárky - například dva lístky na zápas West Hamu, ve kterém působí Coufal společně s Tomášem Součkem. „Je to pro jedno dítě a jednoho rodiče. Po vzájemné dohodě mohou jet, na jaký zápas chtějí. A pokud jim to nevyjde, tak jim dáme lístky na Slavii,” uzavřel Urbanec.