Vratimovští fotbalisté, kteří ještě stále hrají pod hlavičkou Frýdku-Místku, v přípravě nejprve porazili 1:0 ruský Orenburg, který vede český kouč Marcel Lička. O víkendu pak vyrazili do slovenské Senice, která je účastníkem elitní slovenské soutěže.

Bývali Valcíři začali lépe a po půl hodině hry je poslal do vedení Ožvolda. Senica sice ve druhé půli srovnala, v závěru ale mohl rozhodnout o výhře Vratimova Hruška. Ten ale neuspěl, a tak zápas skončil 1:1.

„V první půli jsme mohli vyhrávat i větším gólovým rozdílem, ale je třeba si přiznat, že šance měl i náš soupeř. Po změně stran se hrál fotbal ve stejném duchu. Senica sice už byla silnější na míči, ale my zase byli více nebezpečnější. Škoda jen toho, že jsme už nedokázali přidat další branku, zvláště mohou mrzet ty šance po vyrovnání. Výsledek ale není v této fázi až tak důležitý, spíš nám jde o to, že kluci fakt makají. Ty góly se k tomu přidají určitě později, tomu já věřím," uvedl po zápase pro klubový web trenér Vratimova Filip Racko.

Utkání se odehrálo ve velkém vedru a pro oba týmy bylo velmi náročné. „Jelikož pokračujeme v nabírání fyzické kondice a navíc dnes byly opravdu extrémní teploty, tak jsme se snažili tu zátěž rozložit mezi co nejvíc hráčů. Nikdo nás vyloženě nezklamal, kluci opět zápas odjezdili, přistoupili k němu opravdu zodpovědně a musím říct, že se nikdo nešetřil. V naší hře se objevovalo čím dál více pěkných akcí, prostě věci a kombinace, kterým se věnujeme," dodal Racko.

Příští zápas vratimovští odehrají ve středu proti polskému celku KS Cracovia.

FK Senica- FC Vratimov 1:1 (0:1)

Branky: 61. Šmatlák - 31. Ožvolda.

Senica: Malec - J: Buchel, Mašulović, D. Duda, Appiah - Rampáček - Šimčák, Filipiak, Pavlík, Kučera - Chorpovský. Náhradníci: Čermák, Masár - F. Buchel, Vyletěl, Šmatlák, Helabrín, Zmajković, Mego, Opálek. Trenér: Šustr.

Vratimov: Střalka (46. Sýkora) - Varadi (46. Dudek), Demyanenko, Dziuba, Hajnoš (46. Fulnek) - Ožvolda, Bzirský - Gabriš (40. Hladík), L. Kundrátek, Šigut (46. Hruška) - Baďura (60. Avetisjan). Trenér: Racko.