LÍSKOVEC – BRUMOV 4:1 (2:1)

Po úvodním opatrném oťukávání překvapil všechny aktéry na hřišti v 8. minutě hostující Zubo a ze třiceti metrů parádně trefil šibenici Dittertovy svatyně. Domácí hráče branka na chvíli zaskočila, ale po čtvrthodině hry se vrhli do útoku. V 17. minutě fauloval ve vápně hostující brankář Fojtík, což znamenalo žlutou kartu pro něj a pokutový kop pro Lískovec. Ten s přehledem proměnil Šrámek a začínalo se od počátku.

Domácí ožili, hned ve 21. minutě unikl po pravé straně Kořínek a jeho přesný centr usměrnil Jakub Myšinský podruhé do sítě. Ani hosté se ale nestáhli do obrany a jejich přímý volný kop ve 29. minutě zazvonil o tyč. Ve 34. minutě vybojoval míč na půli hřiště Holý, narazil se jej se Šrámkem a v koncovce těsně minul. Dvě minuty před přestávkou se na hranici šestnáctky prokličkoval mezi třemi protihráči Kořínek, ale nemířil přesně.

Vše si však tento hráč vynahradil hned v úvodu druhého poločasu, kdy upravil na 3:1. Přišly další šance domácích ve kterých Broulík v 52. minutě těsně minul a po hodině hry Nováček po rohovém kopu hlavou jen o centimetry přestřelil. Poté domácí ve svém tempu polevili a do tlaku se dostali hosté, kteří hrozili především po dlouhých autech. Domácí obrana je však za hranici velkého čtverce nepustila a tak největší šance hostí byla v 80. minutě po rohovém kopu a následné hlavičce Deklevy.

Konečnou podobu dostal výsledek v 88. minutě, kdy Kořínek před šestnáctkou narazil Lukáši Myšinskému a ten prudkou přízemní střelou nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci. Domácí si tak po zásluze připsali další tři body a napravili dojem z minulého vystoupení v Orlové.

Rozhodčí: Mojžíš, ŽK: 5:4, diváci: 270.

Lískovec: Dittert – J. Myšinský, Nováček, Maléř, Staník – Kořínek (89. Vodička), Čerňák, Kubáň, Holý – Broulík (67. L. Myšinský), Šrámek (75. Papřok). Trenér: Martin Rozhon.

(zd)