Na utkání 23. kola dorazila na Lučinu solidní návštěva. Více jak dvoustovka diváků, mezi kterými nechyběl například ani předseda MSKFS Ostrava Karel Kula, viděla derby se spoustou šancí na obou stranách.

Hosté o sobě poprvé dali vědět v 9. minutě hry, kdy Recman napálil míč z poloviny hřiště a ten dopadl na břevno lučinské branky. Domácí s odpovědí ale dlouho nečekali. Ihned z protiútoku se před branku soupeře dostal Skotnica, který si nadvakrát vylámal zuby na brankáři Střalkovi. Následnou dorážku Lukáše Kohuta pak stačili hostující zadáci zblokovat na rohový kop. Postupem času začali mít Lučinští mírně navrch, své šance ale proměnit nedokázali.

Po změně stran boj pokračoval a sympatické na obou týmech bylo, že se hrál nadále otevřený fotbal. První změna skóre mohla přijít v 78. minutě, kdy domácí Staufčík napálil hlavou míč do břevna. Ještě předtím mířil těsně vedle zakončující lučinský stoper Marek Kohut. A tak udeřilo na druhé straně. K míči se v 81. minutě dostal Chlebek, který přesnou ranou nedal Kielarovi v domácí brance šanci. O dvě minuty později mohlo být na hostující straně ještě veseleji, střelu Boráně ale zastavilo břevno.

Fotbalisté Starého Města tak důležitý zápas zvládli a šest kol před koncem soutěže si v průběžné tabulce vypracovali na druhou Lučinu již čtyřbodový náskok. „Nezbývá nám, než doufat, že oni ještě něco do konce soutěže ztratí. Nás tenhle zápas strašně mrzí. Byl to náš nejlepší jarní výkon, vypracovali jsme si strašně moc šancí, ale body bohužel nemáme," smutnil po utkání domácí kapitán Jakub Myšinský.

Finstal Lučina – TJ Durman Staré Město 0:1 (0:0)

Branka: 81. Chlebek. Rozhodčí: Bednář – Krokosz, Lánik. ŽK: Mikulec, Skotnica, Bubík, Staufčík – Sušovský. Diváci: 220.

Lučina: Kielar – K. Tomíček, Staufčík, M. Kohut, Goroš – Krzyžánek, L. Kohut, Myšinský, Majer – Skotnica, Mikulec. Trenér: René Hruška.

Staré Město: Střalka – Prokeš, Papaj, Recman, T. Němec – Sušovský, P. Němec ml., Rudel – Prudký (61. Kozel) – Chlebek (86. Roman), Boráň (90. Holeksa). Trenér: Petr Němec st.