FK Fotbal Třinec – FC Hlučín 0:1 (0:0)

Hlučín, který chce v příští sezoně atakovat přední příčky třetí nejvyšší soutěže, se v Třinci předvedl ve velmi dobrém světle. Svěřenci trenéra Pavla Hajného si pomocí kombinační hry vypracovali více brankových možností než jejich soupeř a zejména ve druhé části hry byli lepší a nebezpečnější.

Celek trenéra Miroslava Kouřila se opíral o jistého brankáře Bruka. Třinecká dvojka v obou poločasech nedovolila skórovat Dostálovi, po změně stran vychytala Ondrušíka, Binara a Krčmaříka, který navíc nastřelil tyč. O jedinou branku střetnutí se zasloužil hlučínský Binar. Host z Opavy se v 52. minutě opřel do míče a jeho zdařilá střela z voleje putovala mimo Brukův dosah. „Myslím, že utkání proti silnému Třinci se nám docela podařilo a moji noví spoluhráči se předvedli ve výborném světle. Vše nasvědčuje tomu, že budeme mít silnější tým než loni a budeme se pohybovat na předních příčkách," pochvaloval si po zápase hlučínský stoper Marek Čelůstka, který ale bydlí v Třinci. „Zůstanu ale v Hlučíně. Smlouva mi sice skončila, ale s vedením jsme se dohodli na jejím prodloužení," dodal.

Třinec, kterému scházelo zdravotně indisponované trio Motyčka, Ceplák a Joukl, vyrukoval na svého rivala s několika novými fotbalisty. Nejlépe si z nich vedli zadáci – s kapitánskou páskou hrajícímu stoperovi Švecovi (Trnava), zdárně sekundovali Cigánek (Opava) se Sporyszem (Český Těšín). Naopak hráči do středu zálohy a do útoku – Kyselý (Uničov), Klimas (Opava, naposledy Lískovec), Repa (Baník Ostrava – naposledy Nový Jičín), Christu (Baník Ostrava, naposledy Mikulovice) a Vlachovič (Petrovice) se výrazněji neprojevili a střeleckou impotenci Třince přerušit nedokázali.

Celek trenéra Kouřila v přípravě vyšel gólově naprázdno už počtvrté - Klimas svými střelami oba hlučínské brankáře nepřelstil, Vlachovič v největší šanci druhého poločasu hlavičkoval těsně mimo. Před koncem prvního dějství Čelůstka vykopl z prázdné brány hlavičku Matouška po trestném kopu Kyselého a ještě předtím pochybil penaltový exekutor Malíř – jeho pokutový kop nařízený po zákroku Štefka na Gavláka vystihl brankář Šteineger.

„Doposud jsme každý zápas hráli v jiné sestavě, teď už by se snad měla základní jedenáctka ustálit. V úvodní části zápasu jsme se dostali do několika příležitostí, navíc já jsem zahodil penaltu. Po změně stran nám rival dal gól a svou aktivitu podtrhl několika dalšími nebezpečnými situacemi," shrnul střetnutí třinecký záložník Pavel Malíř.

V sobotu v 11 hodin třinečtí fotbalisté na svém trávníku nastoupí proti juniorce ostravského Baníku. O týden později změří síly s divizní Lokomotivou Petrovice.

Branka: 52. Binar. Rozhodčí: Karch – Kreželok, Mankovecký. Diváci: 100.

Třinec: Bruk – Lisický, Švec (60. Vlachovič), Cigánek (60. Hupka), Sporysz – Klimas, Matoušek – Malíř (46. Repa), Kyselý, Eismann – Gavlák (46. Christu). Trenér: Miroslav Kouřil. (rom)