Rostislava Kišu totiž sklátila angína. „Normálně jsem se připravoval na utkání s Čáslaví, byl jsem sice trochu nachlazen, avšak vypadalo to, že nastoupím. Jenomže necelého dvě hodiny před výkopem jsem dostal i horečku,“ uvedl Rostislav Kiša. „Nakonec jsem na stadionu vydržel do naší druhé branky a jel domů si lehnout,“ pokračoval opavský fotbalista.

jeho nachlazení se vyklubala v začínajícím stadiu angína a Rosťa musel na fotbal zapomenout. „Celý týden jsem ležel a bral antibiotika. I to je důvod, proč dnes nebudu trenérovi opět k dispozici. Je to ale lepší, během následujícího týdne bych se měl zapojit do tréninku,“ doufá záložník s ligovými zkušenostmi. Poslední výsledek, vítězství 5:1 nad Čáslaví, ho potěšil. „Kluci hráli opravdu dobře. Jak říkám, viděl jsem dva góly a pak jsem jel domů. Zbytek utkání jsem pak sledoval na onlajnech,“ přiblížil Kiša a dodal: „Pomohl nám rychlý gól, hráli jsme opravdu výborně. Fanoušci museli být určitě spokojeni. Pět branek se nestřílí každý den. Dnešní derby si ujít nenechá.

„Hrát sice nemohu, ale na stadion přijedu. Budu klukům fandit alespoň z tribuny,“ slíbil opavský univerzál. K soupeři pak řekl. „Podle postavení obou mužstev v tabulce jsme jasnými favority a měli bychom vyhrát. Kdybychom zopakovali výsledek z loňské sezony, vůbec bych se nezlobil. (Poznámka autora: Opava vyhrála 2:0). Bude to ale těžké utkání, pokud chceme uspět, musíme podat stoprocentní výkon,“ uzavřel Rostislav Kiša.

Utkání v Městských sadech začíná v 17 hodin, předzápasový program vypukne o hodinu dříve.