Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Dětmarovice nedaly Starému Městu šanci

Staré Město /AKTUALIZOVÁNO/ - Fotbalisté Dětmarovic chtěli v dalším utkání I. A třídy navázat na to, co jim přineslo cennou výhru nad Smilovicemi.

11.5.2009

Ilustrační snímek. Foto: Marian Kiedroń

Staré Město - Dětmarovice 0:3 (0:1)

Hosté si do Starého Města přijeli pro vítězství. „Chtěli jsme vycházet ze stejných základů jako proti Smilovicím. Věděli jsme, že domácí jsou velmi nebezpeční,“ podotkl trenér hostí Petr Czyž.

První vážnější šanci si vypracovali domácí ve 25. minutě, ale Baroš z úhlu nedokázal dopravit míč do sítě. A tak udeřilo na druhé straně. Střelu Schimkeho ještě brankář Sedlář vyrazil, ale na dorážku J. Czyže již neměl. Druhá půle již vyzněla lépe pro hosty. „Připadalo mi, jako by se na zápas již domácí vykašlali. Například zaútočili v sedmi lidech, ale jakmile o míč přišli a my podnikali kontr, už se jim zpět do obrany vracet nechtělo,“ přidal zajímavý postřeh kouč hostí.

Ve 49. minutě podnikly Dětmarovice rychlou akci a Matušík zvyšoval na 0:2. O chvíli později mohl snížit Němec, jenže svou šanci prováhal. V 61. minutě došlo k zajímavé situaci, kdy rozhodčí Beran odpískal pokutový kop, ale následně jej po poradě se svým asistentem odvolal. Hosté pečetili své zasloužené vítězství v 68. minutě, kdy se trefil opět Matušík. „I přes porážku mužstvu děkuji za bojovnost. Hlavně nás podržel brankář Sedlář,“ řekl po utkání domácí trenér Lubomír Pokluda.

Staré Město: Sedlář – I. Valas – Prokeš (75. Kaňok), Recman, Vojkovský – Adámek, Konečný, Talaš, Slíva – Šafranko (22. Němec), Baroš (83. Bílek). Trenér: Lubomír Pokluda.

11.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
Petice proti stavbě supermarketu ve Vratimově.
6

Prodej pozemků pro supermarket rozděluje Vratimov na dva tábory

Fotbalový pažit v Řepištích je na sobotní televizní utkání připraven.

Snad nebudou hráči hledět do kamer, přeje si předseda fotbalistů Řepišť

Zprovoznění obchvatu mělo zpoždění

V úterý 17. října byl slavnostně otevřen obchvat Třince v úsecích Nebory – Oldřichovice a Oldřichovice – Bystřice. Jako první se po nové cestě měli v 18 hodin projet motorkáři.

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

V Česku pátý den po sobě padaly teplotní rekordy. Nová maxima dnes hlásí 25 ze 144 stanic měřících 30 a více let, většinou v Moravskoslezském a Zlínském kraji, kde bylo i přes 22 stupňů Celsia. Nový rekord si ale připsala i Labská bouda v Krkonoších. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Policisté rozpletli případ, kdy řidič ujel od těžké nehody

Vážnou nehodu, která skončila nárazem vozidla do vzrostlého stromu, vyšetřují frýdecko-místečtí policisté. Událost se odehrála v září u hřbitova ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.