Z hráčů podzimního kádru Třince se na umělé trávě objevili pouze Švec, Kyselý, Eismann, Malíř (první poločas) a Hupka, Joukl, Kyselý, Matoušek (druhý poločas). Celé utkání absolvoval Vlachovič, který v první půlce sezony naskakoval spíše sporadicky a také Koper – navrátilec z hostování v divizních Petrovicích. Třinecký dres znovu oblékl rovněž útočník Onuchukwu, jenž na podzim kopal za ostravský Baník. O tom, zda zůstane, ještě stále není rozhodnuto. Téměř jisté je to, že se z Opavy nevrátí útočník Prokeš, takže v Třinci se budou muset porozhlédnout po adekvátní náhradě.

Na straně domácích vyběhla na hřiště skupinka dorostenců – brankáři Buba s Matem a hráči do pole: Cienciala, Teofil, Dawid, Pustka, Pecko, Pilch a Bulawa. „Jsem rád, že od vedení klubu k nám, trenérům, přišlo nařízení, že máme zařazovat odchovance do tréninkového procesu i do přípravných utkání. Pro kluky je to obrovská škola, mohou si ověřit, jak na tom jsou," řekl Alois Grussmann – trenér dorostu, jeden ze dvou asistentů trenéra Miroslava Kouřila a ohodnotil počínání mladých hráčů v duelu s Lískovcem. „Někteří byli nervózní, což bylo vidět. Pokud si kluci dají říct a my trenéři je budeme dobře vést, bude jim to k prospěchu."

Třinečtí fotbalisté nasázeli svému diviznímu protivníkovi čtyři branky. O první se zasloužil Onuchukwu, který hlavou doklepl do sítě výborný Malířův centr z pravé strany. Zbylé tři góly si domácí nechali na druhý poločas. Poté, co hostující útočník Ostrák šikovným lobem přehodil vybíhajícího brankáře Mata, si Vlachovič došel pro pokutový kop, který následně sám proměnil. Dalším střelcem byl Koper, který se trefil z poměrně velké vzdálenosti. Na konečných 4:1 uzavřel Matoušek po rohovém kopu Joukla.

„Byl to typický přípravný zápas, který oboustranně splnil svůj účel. V prvním poločase náš soupeř postavil lepší tým než v tom druhém, kdy poslal na hřiště mladší hráče. Nás není mnoho, dva hráči jsou zranění, čtyři nemocní, takže na střídání jsme měli jen jednoho. V závěru střetnutí nám už začaly docházet síly," konstatoval trenér Lískovce Jiří Krejčí a dodal: „Náš kádr se změní, budeme v něm mít zkušené fotbalisty. Neustále se vedou jednání o jejich příchodu, ještě nic není uzavřeno. Počítáme se spoluprací s Frýdkem-Místkem. Jaro určitě dohrajeme, poté se rozhodne, co bude dál."

FOTBAL TŘINEC – REAL LÍSKOVEC 4:1 (1:0)

Branky: 36. Onuchukwu, 80. Vlachovič z pk, 86. Koper, 89. Matoušek – 76. Ostrák.

Třinec (1. poločas): Buba – Cienciala, Švec, Teofil, Eismann – Malíř, Kyselý, Dawid, Pustka, Vlachovič – Onuchukwu. (2. poločas): Mato – Cienciala, Pecko, Hupka, Pilch – Klimas, Matoušek, Koper, Vlachovič – Bulawa – Joukl. Trenér: Miroslav Kouřil.

Lískovec: Polach – Škorík, Šrámek, Hrdlička, Maléř – Mikulenka, Pařenica (80. Kiša) – Kiša (46. Fasuga), Němec, Václavík – Ostrák. Trenér: Jiří Krejčí. 

ROMAN BASELIDES