Obě mužstva se v úvodní rundě Poháru FAČR potkaly před čtyřmi lety. Tenkrát se z postupu a jasného vítězství v poměru 0:5 radovali hosté z Třince. Pamětníkem tehdejšího úspěchu je pětice Bruk, Hupka, Malíř, Ceplák a Lisický. Jejich celek uspěl i tentokrát.

Zajímavostí je, že Slavičín šel do obou střetnutí s Třincem jako divizní tým, ale mezitím si zahrál třetí ligu.

Družstvu trenéra Luhového bezvadně vyšel vstup do zápasu. Siegl vysunul Malíře a ten nacentroval na zadní tyč, kde si naběhl Ceplák, zpracoval si míč a placírkou ho nasměroval ke vzdálenější tyči. Záhy přišla další křídelní akce, Matoušek našel hlavu Nekudy, ten ale ani nadvakrát nedal. Zanedlouho Nekuda vystřelil z 25 metrů a byl úspěšný. Míč před brankářem Mendlem skočil a on jej nedovedl již zkrotit.


Hned po rozehrání prožili hráči Slavičína první a zároveň poslední radost v zápase. Branka to byla velmi hezká, kdy po dlouhém míči za obranu následoval centr Jaroše a přesné zakončení nepokrytého útočníka Kříže. Po uplynutí třiceti minut Malíř uvolnil Szmeka, ten si naběhl před brankáře a tečovanou střelou přidal třetí gól v pohodě hrajícího Třince.

O zajímavé okamžiky nebyla nouze ani po změně stran. Nejdříve napřáhl Liška a jeho pumelenice se odrazila od tyče. Vzápětí centroval Ceplák a brankář Mendl zabránil ve skórování Malířovi a následně vytáhl nad břevno trestný kop Siegla. Slavičínu svitla naděje na zdramatizování výsledku, ale Kříž po centru Jaroše vypálil nad bránu. Netrefil se ani Hanus, gólman Mendl jeho střelu po rohu za svá záda nepustil.

Na čtvrtý úspěch si druholigový favorit musel počkat až do závěrečných minut. Útočnou akci založil Hanus, předal míč Malířovi a ten našel centrem Cepláka, který se neprosadil. Balónu se zmocnil důrazný Surynek a propasíroval ho do sítě.

„Proti papírově slabšímu soupeři jsme se museli mít na pozoru, abychom ho nepustili na koně. Cením si toho, že jsme utkání přistoupili tak, jak se sluší a patří a odehráli je soustředěně. Jedinou stinnou stránkou byla naše laciná chyba vyplývající z podcenění, za kterou jsme zaplatili gólem,“ hodnotil střetnutí trenér vítězů Ľubomír Luhový a pokračoval: „Naše hra měla dobrou úroveň, ale některé situace jsme vyřešili špatně. Chvílemi jsme se tlačili středem a naráželi do zformovaného obranného válu. Jakmile jsme to zkusili po stranách, byli jsme velmi nebezpeční.“

„I přes výsledek jsem byl s hrou spokojený. Změnili jsme rozestavení a nastoupili se dvěma podhrotovými útočníky,“ uvedl slavičínský trenér Ervín Haraga. Slavičínu jako farmě Zlína pomohla pětice jeho kmenových hráčů Mezírka, Řihák, Postava, Kurtin, Pazdera.

V prvním kole druhé ligy třinečtí fotbalisté zajíždějí do Zlína, který v úvodním kole poháru vypadl na pokutové kopy s divizním Brumovem.

(rom)

FC TVD SLAVIČÍN - FOTBAL TŘINEC 1:4 (1:3)

Branky: 29. Kříž - 2. Ceplák, 26. Nekuda, 35. Szmek, 88. Surynek. Rozhodčí: Možíš, ŽK: Jaroš, Kurtin - Ceplák.

Třinec: Lipčák - Lisický (69. Maroši), Hupka, Kuděla, Matoušek - Malíř, Pospíšil (59. Hanus), Siegl, Ceplák - Nekuda (59. Surynek), Szmek. Trenér: Ľubomír Luhový.