I. A třída – skupina B

Brušperk (12.) – Horní Suchá (10.) – středa v 17 hodin. Fotbalisté Brušperku doplatili v úvodu jarní části sezony na těžký los a teprve teď je čekají soupeři z dolní poloviny tabulky. V případě vítězství v dnešní dohrávce mohou svého soupeře z Horní Suché v tabulce přeskočit. „Jsme těžce namočeni a proto potřebujeme ve dvou nejbližších utkáních na domácí půdě získat maximální počet bodů. Pro zápas s Horní Suchou se zřejmě budeme muset obejít bez Macháčka, Malchárka i J. Makúcha. Přesto pevně věříme ve výhru,“ je přesvědčen tajemník oddílu Svatopluk Slovák.

Čeladná (1.) – Dětmarovice (3.) – středa v 17 hodin. Vedoucí tým I. A třídy, Čeladná, přivítá na svém pažitu třetí celek tabulky z Dětmarovic, který se ještě také nevzdal postupových ambicí. „Máme pohromadě kompletní kádr, který je na svého soupeře správně nažhavený. Chceme pokračovat ve vítězném tažení a Dětmarovicím chceme odskočit na rozdíl dvanácti bodů. Pak již kousat nebudou,“ věří tajemník klubu Aleš Richter.

I. B třída – skupina C

Mosty (2.) – Vendryně (12.) – středa v 16.30 hodin. Domácí celek přišel v minulém kole vinou porážky v Dolní Datyni o vedoucí příčku v tabulce. Bodový zisk z dnešní dohrávky je však opět může posunout před momentálně první Sedliště. „Posledně jsme prohráli, proto se budeme snažit udržet v čele tabulky. V Datyni jsme první poločas odehráli výborně, ale po změně stran jsme naopak již hráli mizerně. Do utkání s Vendryní půjdeme naplno, hrajeme pro naše diváky. Bude nám ale scházet distancovaný Václav Lysek,“ řekl trenér Mostů u Jablunkova Pavel Vavřač. Soupeř z Vendryně si již o víkendu ukázal, že proti favoritům soutěže umí zahrát. Remíza ze Sedlišť jistě nebyla dílem náhody. „Potřebujeme získat psychickou pohodu. Máme stejně bodů jako Petřvald a o bod více než předposlední Jablunkov. Větší bodový náskok by nám trošku pomohl. Určitě přemýšlím o ofenzivním poskládání mužstva. Nebudeme ale kompletní, budeme se muset obejít bez Cymorka, který dostal červenou kartu,“ řekl před derby trenér hostí Zdeněk Černek.

I. B třída – skupina D

Fryčovice (11.) – Metylovice (14.) – středa v 16.30 hodin. Ve skupině D je s velkým napětím očekáváno dnešní okresní derby dvou zachraňujících se týmů. „Po dvou domácích porážkách nyní potřebujeme zabodovat naplno. Nic jiného než vítězství neberu. Kromě Blažka a Héla máme všechny hráče k dispozici,“ prozradil trenér domácího celku Miroslav Polášek. Naopak jeho protějšek, trenér Tomáš Tvrdý, bude muset řešit několik okének za zraněné hráče. „Bohužel nebudeme kompletní. V minulých kolech se nám zranili David Halata, Smilovský a Bražina. Do utkání ale půjdeme s odhodláním porvat se ještě o teoretickou šanci na záchranu. Vždyť když vyhrajeme, tak budeme za Albrechticemi o pouhý bod. Velice rádi bychom již ve Fryčovicích využili služeb Ondřeje Němce, který naposledy hrával v Janovicích. Ondra by nám hodně pomohl,“ přeje si kouč Metylovic Tomáš Tvrdý.

Vlčovice (2.) – Kozlovice (12.) – čtvrtek v 17 hodin. Velice těžké to budou mít zítra fotbalisté Kozlovic na hřišti momentálně druhého týmu tabulky, Vlčovic. Domácí ještě ve čtyřech jarních kolech neztratili ani bod a jistě budou chtít nadále prohánět v boji o postup favorita soutěže z Janovic. Kozlovičtí naopak mají na svém kontě pouze bod za remízu z víkendového derby utkání s Tichou. Hosté by se v případě bodového zisku Metylovic mohli dostat do velice nepříjemné situace.

Kam dál?

Mosty nedokázaly udržet své poločasové vedení

Brušperku škvára příliš nevoněla

Utkání v Mostech má svou dohru