Hned na tři okresní fotbaové celky čeká v sobotu 24. července utkání úvodního kola nového ročníku Ondrášovka Cupu. Druholigoví fotbalisté Třince se představí na hřišti divizního Havířova. Na úspěšnějšího z této dvojice čeká ve 2. kole lepší ze zápasu Dolní Benešov – FC Vítkovice.

Také hráči Fotbalu Frýdek-Místek sehrají pohárový duel na hřišti svého soupeře. Divizní Valašské Meziříčí šlo v minulé sezoně po příchodu exfrýdecko-místeckého kouče Karla Orla herně i výsledkově nahoru. Proto se dá očekávat velice zajímavé střetnutí. Vítěz se v následujícím kole může těšit na lepšího z dvojice Konice – Zábřeh.

Posledním okresním zástupcem v poháru jsou fotbalisté Lískovce, kteří se poprvé ve své historii nemusí do dalších kol prodírat v předkolech. Na hřiště divizního nováčka zavítá druholigová Karviná. „Soupeř je to velice atraktivní. Na konci minulé sezony jsme doma přivítali prvoligový Baník Ostrava. Novou sezonu zahajujeme zase duelem s Karvinou. Pro naše fanoušky to bude lákadlo, ale chtěli bychom na náš stadionek pozvat i fotbalové fanoušky ze širokého okolí,“ zve sportovní manažér lískoveckého klubu Martin Šrámek. V následujícím kole se buď favorit z Karviné nebo Lískovec střetne s úspěšnějším ze zápasu mezi Mohelnicí a Uničovem. Všechny utkání začínají shodně v 17 hodin.