Dva roky zpátky Třinec došel v Poháru ČMFS až do čtvrtfinále, v němž po výsledcích 0:3 a 2:2 vypadl s prvoligovým Libercem. Předtím však vyřadil Zlín, Slovácko a Mladou Boleslav.

V loňské sezoně mu vystavila stopku Olomouc, která v Třinci vyhrála 0:4. Domácí aktéři pevně věří, že se loňská blamáž již opakovat nebude. A to i navzdory tomu, že šanci dostanou hráči z lavičky.

„Nastoupí ti, co dříve moc nehráli. Sezona je náročná a navíc chceme, aby hráči měli aspoň nějaký zápasový rytmus. Dostanou šanci říct si o místo v sestavě v mistrovském utkání. Další motivací pro ně bude prvoligový soupeř, před kterým se mohou předvést. Především ale budou moct dokázat, že na to mají, a že jsou lepší než ti, co hráli doposud,“ motivuje hráče z lavičky trenér Karel Kula.

Očekává stejně pohledný fotbal, jaký Třinečtí v poháru předváděli před dvěma lety a věří, že jeho celek má šanci postoupit. „Počítáme s tím, že vzhledem k náročnému programu Bohemka také nasadí nepříliš vytížené hráče. I přesto však zápas jistě bude mít kvalitu a diváci se mají na co těšit,“ dodal Kula. (rom)