Sobotní regionální derby s tradičním dopoledním výkopem v 10.15 hodin sice bude závěrečným utkáním podzimu, ale současně zahájí odvetnou (jarní) část druhé nejvyšší fotbalové soutěže. S úvodním podzimním dějstvím se mužstva loučila o uplynulém víkendu. A zatímco Hlučín si po vítězství nad Čáslaví, která je po trenérské rošádě neškodná, připsal tři body, Třinečtí smutnili po prohře 3:1 u sousední Karviné.

„Třinec byl celý zápas herně jasně lepším mužstvem, jenže dostal hloupé góly. Jeho hráči potvrdili, že jsou silným kolektivem, zdravé sebevědomí jim rozhodně nechybí. Postaví se proti nám nesmírně silný protivník. Neměl bych říkat, že Třinci po domácí prohře 0:4 máme co vracet, ale přesto se domnívám, že bod bychom uhrát mohli. Prozatím jich máme jen čtrnáct, hodí se nám úplně každý. Věřím, že debakl z posledního vzájemného zápasu hráče bude motivovat k tomu, aby v Třinci odvedli co možná nejlepší výkon,“ nechal se slyšet před utkáním hostující trenér Pavel Hajný, který před pár lety dovedl Třinec do druhé ligy. Předtím se mu to stejné povedlo i s Hlučínem.

Fotbalisté Třince rozjeli letošní ročník znamenitě, jenže pak začali střídat lepší okamžiky s horšími. V tabulce byli hodně vysoko, ale s postupem času se začali pozvolna propadat, až se zastavili na sedmém stupínku. „Nezbývá nám nic jiného, než doma nad Hlučínem zvítězit. V opačném případě nás totiž bude čekat o něco hektičtější jaro, než jsme původně předpokládali. Hlučín je rozhodně k poražení, jenom se nesmíme dopustit individuálních hrubek a musíme to utkání odbojovat. Je to poslední zápas, chceme ho vyhrát, protože v domácím prostředí jsme už poztráceli spoustu bodů,“ připomněl sérii nerozhodných výsledků útočník Třince Martin Doležal.

Hlučín, jemuž prozatím patří čtrnáctá pozice, ve výjezdových zápasech nashromáždil pět bodů. Domácí celek ovšem v sobotu hodlá hrát tak, aby se bodová sbírka nováčka o víkendu nerozrostla a zároveň aby si on sám vyspravil dosavadní domácí reputaci a udobřil si příznivce. „Hlučín chceme porazit a připsat si do tabulky tři body. Uděláme vše pro to, abys se nám to podařilo. Bude to těžké utkání, určitě to nebude vyloženě špatné mužstvo. Možná to bude o bojovnosti a prvním gólu. Když ho dáme, chytíme se a snad začneme hrát svou hru,“ plánuje protřelý třinecký záložník Pavel Malíř. (rom)