Loňská sezona je pro frýdecko-místecký celek jednou z nejúspěšnějších za poslední dobu. Vloni sice skončil tým pod vedením trenéra Oldřicha Machaly třetí, letos už z toho ale byla příčka druhá, navíc Valcířům k postupu do druhé nejvyšší republikové soutěže chyběl malý krůček. Skončili totiž druzí o pouhý bod.

„Musím říct, že minulá sezona se opravdu našemu klubu vydařila. Druhé místo za jasným favoritem soutěže je velký úspěch. Navíc HFK letos trénoval Oldřich Machala, který náš tým z dřívějšího působení moc dobře zná. Vyrovnanost těchto dvou týmů z čela MSFL dokazuje kromě jednobodového odstupu i fakt, že oba vzájemné zápasy skončily smírem 1:1. Bohužel jsme v některých duelech s relativně slabšími mužstvy ztráceli zbytečně body. Namátkou vzpomenu jarní zápas v Jihlavě, Zlíně, ale i poslední podzimní kolo v Líšni, kde jsme prohráli 0:1, i když jsme byli lepší," řekl místopředseda klubu MFK Frýdek-Místek Libor Koval a vzápětí v hodnocení pokračoval: „Práci, kterou odvedli ale naši fotbalisté společně s trenéry a dalšími členy realizačního týmu, musíme hodnotit velmi kladně a za vše jim poděkovat. Díky patří ale také i našim fantastickým fanouškům, kteří jako jediní v soutěži povzbuzovali jak na domácích zápasech, tak i na těch venkovních. A mnohdy to bylo v hojném počtu. Věřím, že jim aktivita vydrží i v následující sezoně a budou nejen dvanáctým, ale i třináctým hráčem Lipiny. Také je nutno poděkovat hráčům a trenérům B mužstva, vyzvednout práci všech lidí u dorostu U19, kteří velmi dobře reprezentují klub a město Frýdek-Místek. Poděkování patří samozřejmě také všem trenérům a hráčům dalších kategorií za práci, kterou odvádí pro klub a také za výsledky a předvedenou hru. Velký dík a uznání patří i rodičům našich nadějí. Vždyť i oni mají velký podíl na úspěších naší Lipiny," dodal Libor Koval.

Moravskoslezskou ligu tedy v příští sezoně nebudou hrát postoupivší Holice a sestupující Líšeň. Soutěž navíc opustily dva juniorské týmy Brna a Jihlavy. Mezi nováčky budou fotbalisté Třince, kteří po šesti letech spadli z druhé nejvyšší soutěže, z divize pak šestnáctku týmů doplnili Žďas Žďár nad Sázavou (vítěz divizní skupiny D), FK Slávia Orlová-Lutyně (vítěz divizní skupiny E) a 1. SK Prostějov (druhý celek ve skupině E). „Žádný ročník MSFL, ale ani jiné soutěže, není lehký a my se musíme pečlivě připravovat, jestliže chceme uspět. Příští ročník nebude výjimkou. Uvidíme, jak bude vypadat složení Třince, kolik hráčů opustí bývalý kádr druholigisty. Zatím hlásí spíše odchody, než nové tváře. Co se týka Prostějova, bude zajímavé sledovat, kolik bývalých hráčů z první ligy udrží a jakou budou mít výkonnost ve vyšší soutěži. Soupeř to bude určitě nepříjemný. V Orlové hrají bývalí hráči Vítkovic a ve žďárském mužstvu najdeme také některá zajímavá jména. Vyhrát MSFL určitě nebude jednoduché," myslí si místopředseda frýdecko-místeckého celku Libor Koval.

Valcíři zahájí přípravu na novou sezonu v pondělí 2. července. Ještě než vstoupí do nové sezony utkáním v Kroměříži, sehrají svěřenci trenéra sedm přípravných zápasů. O skladbě týmu se v těchto dnech intenzivně jedná.

„Kádr mužstva se snažíme udržet v nezměněné podobě. O Hynka Prokeše se zajímalo Znojmo, Opava a některá zahraniční mužstva z Rakouska a Německa. Nejkonkrétnější byl však Baník Ostrava, kde je tedy Prokeš momentálně na zkoušce. Dalším hráčem, kterého máme na zkoušce, je Radim Grussmann. Ten je teď momentálně v pražské Bohemce. Kostorek se vrací zpět do Příbrami a do našeho klubu se už nevrátí. Žádné další nabídky vedení MFK oficiálně již neobdrželo. S Radimem Wozniakem jsme se dohodli na jeho pokračování v našem klubu, což je, myslím, velice dobrá zpráva. Radimovi se u nás líbí a nám se zase líbí jeho hra a účinkování v kabině, takže spokojenost je na obou stranách. Jsme velice rádi, že nám pomůže i v další sezoně. Také všichni další hráči by se měli zapojit do přípravy, včetně osmi až deseti hráčů, kteří zde budou na testech," prozradil nejbližší plány třetiligového týmu Frýdku-Místku Libor Koval.