Po minulém kole, kdy oba týmy nečekaně propadly na domácím hřišti, se čekalo, komu se povede lépe. A jednoduchým shrnutím třeba podotknout, že na vítěznou notu hrály lépe Dobratičtí. Ač měl trenér domácího výběru Marián Korabík problém se složením sestavy, nebál se od počátku dát do základní jedenáctky Marka Causidise a ten se nakonec stal hrdinou utkání.

Causidis dokázal, že kromě skvělého běhání na dlouhých tratích, fotbal hrát nezapomněl a dvěma výstavními góly stanovil skóre prvních pětačtyřiceti minut.

Hosté museli trenérem reagovat na nepříznivý stav a tak nasadil do druhé půle datyňský kouč Zdeněk Menoušek dva čerstvé hráče. Obraz hry se tak změnil, ale střelecky se Datyně viditelně trápila. Domácí obrana dirigovaná výborným Šigutem měla navrch.

Zásadní trhlinu do vývoje posledních minut přineslo vyloučení již zmiňovaného dobratického zadáka Adama Šiguta po druhém nedovoleném zákroku a hostům se naskytla přesilovka jednoho muže v poli. Když se mimořádně povedla tři minuty před koncem střela zpoza šestnáctky Gistingerovi, byli hosté k bodu docela blízko. Času však již moc nezbylo a Dobratice obětavým výkonem na hranici svých možností těsnou výhru uhájily. Radost domácích hráčů i početné divácké kulisy byla viditelná. Podzimním, nečekaným lídrem soutěže, jsou tedy Dobratice.

„Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Škoda jen zbytečně vyhecovaného závěru utkání.  Vymlouvat se na rozhodčího by mohly obě strany, ale je jen na něm, jak posoudí sporné momenty ve vápně. Naši kluci podali výborný výkon. Přesto musím pochválit jednoho zvlášť, a to Marka Causidise. Vnesl do týmu vítězného ducha a sám se podílel na výhře dvěma góly,“ svěřil se po utkání šťastný kouč domácích Marián Korabík.  

TJ DOBRATICE – DOLNÍ DATYNĚ 2:1 (2:0)
Branky: 26. a 44. Marek Causidis – 87. Gistinger. Rozhodčí: Žáček – Brabec, Závodný. ŽK: A. Šigut – Dolák, Tomašák. ČK: 78. A. Šigut (D). Diváci: 222.

Dobratice: Klesniak – Somr, Šigut, Popelka, Skotnica - Hlaváč – Kantor (88. Březina), Marek Causidis, Marián Causidis – Pánek, Zábelka (79. Lýsek). Trenér: Marián Korabík.

Dolní Datyně: Rozbroj – Kučera (75. Masopust), Tomašák, Pištěk, Dolák  – Jaworek (44. Kodenko), Stebel, Judita, Batiha (83. Klimsza) – Gistinger, Rozsíval (46. Baláž). Trenér: Zdeněk Menoušek.

 Karel Moškoř

fotbal_tabulka_dobraticeZdroj: Deník