Pro oba regionální zástupce v druhé nejvyšší krajské soutěži to bylo stěžejní utkání, ani jeden celek ale nenastoupil v nejsilnějším složení. S tím se z počátku dokázali lépe srovnat domácí, kteří si největší šanci ke skórování vypracovali po čtvrthodině hry. To se do míče opřel levačkou Marián Causidis, s jeho pokusem si však zkušený gólman Kopecký poradil, stejně jako s dalším pokusem Somra.

Na druhé straně naopak výborně zasáhl brankář Holinka proti střeleckému pokusu Boráně. Až 35. minutě přinesla první změnu skóre. To se k míči na pravé straně dostal Jiří Škapa a přízemní střelou ke vzdálenější tyči nachytal na hruškách domácího brankáře.

„Ten kluzký terén dal míči větší rychlost a já se už k němu nedostal," mrzelo ochránce dobratické svatyně. Domácí se z inkasované branky brzy otřepali a čtyři minuty před přestávkou bylo srovnáno, když se prosadil kapitán Marián Causidis.

K dokonalému obratu zavelel v 56. minutě Marek Causidis, který se prodral do šestnáctky soupeře a z jeho následné přihrávky těžil Figura – 2:1. Tříbodovou pojistku pak přidal v 71. minutě přesnou hlavičkou Somr, který těžil z přesného centru Koláře.

Hostující trenér na nepříznivý vývoj reagoval dvojím střídáním, navíc kapitána Musálka vysunul na kraj zálohy. A byl to právě Musálek, který se předvedl pěknou individuální akcí, které ale scházelo přesně zakončení. Míč z jeho kopačky totiž skončil těsně nad dobratickou brankou.

Pro nováčka soutěže to bylo první výhra od zápasu v Dolní Lutyni, který se hrál 18. října 2014. V průběžné tabulce si tak oba soupeři své pozice vyměnili. V Raškovicích ale po třech porážkách v řadě bijí na poplach.

TJ Dobratice – TJ Pražmo-Raškovice 3:1 (1:1)
Branky: 41. Marián Causidis, 56. Figura, 71. Somr - 35. J. Škapa. Rozhodčí: Brabec – Žáček, Pobořil. ŽK: Boráň, Musálek (oba Raškovice). Diváci: 110
Dobratice: Holinka – Světlík, Béla, Kolář, Lýsek – Skotnica, Figura (84. Rusek), Marek Causidis (90. Gongol), Uherek – Marián Causidis, Somr. Trenér. Marian Korabík
Raškovice: Kopecký – Šalata, Špadt, Škola, Musálek – J. Škapa (77. Feike), Juřica, R. Škapa (86. Blahuta), Koláček – Boráň, Vlček (77. Platoš). Trenér: Miroslav Onufer

V pondělním vydání Frýdeck-místeckého deníku si můžete také přečíst pozápasové rozhovory s kapitánem Dobratic Mariánem Causidisem a obráncem Raškovic Martinem Špadtem.