DFC Hlučín - Comfort Dobratice 5:2 (2:0)

První poločas se totiž odehrával výhradně v režii domácího týmu. Již v 9. minutě zápasu, dostala domácí do vedení střelou ze šestnáctky Antalíková. Když o osm minut později využila po centru nedůrazu hostující obrany Stanjurová, mohli si přítomní diváci myslet, že je o zápase rozhodnuto. Z omylu je mohla vyvézt ve 29. minutě Veselá, která se dostala do vyložené šance, avšak ke smůle hostujícího týmu, nedokázala rozvlnit síť domácí branky. Ve 38. minutě se ke slovu dostala opět domácí Stanjurová, která z malého vápna vystřelila vysoko nad dobratickou branku. A když o tři minuty později nedokázala využít svou druhou vyloženou šanci v zápase Veselá, rozešly se oba týmy do kabin za stavu 2:0.

O přestávce promluvila trenérka Uhrová hostujícím fotbalistkám do duše a ty svou hru ve druhé půli podstatně zlepšily. V 53. minutě se po levé straně uvolnila Heroká odcentrovala do šestnáctky na Kohutkovou, která přelobovala vybíhající brankářku a snížila na 2:1. „Byla jsem hrozně šťastná, tak si to ani moc nevybavuju. Tuším, že Čiko (Lucie Veselá pozn. red.) odcentrovala krásný dlouhý balón do šestnástky a já ho trefila z první,“ uvedla ke své první brance v dobratickém dresu Šarlota Kohutková. O třo minuty později však ke smůle hostujícího týmu vrátila dvoubrankové vedení na stranu domácích po samostatné akci Stanjurová 3:1. V 60. minutě se o tom, že hlavní rozhodčí disponuje žlutými kartami přesvědčila po zbytečném faulu na Hlavenkovou Školová. O minutu později zdramatizovala zápas po samostatné akci Veselá, která se prodrala středem hřiště a nekompromisně zavěsila - 3:2. V 83. minutě se po faulu hostující Mynářové kopala penalta, kterou Hlavenková s přehledem proměnila. Konečnou podobu výsledku stanovila v 86. minutě domácí Káňová. „Myslím si, že výsledek 5:2 neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Neříkám, že Hlučín nebyl v první půli lepší, to určitě, ale ve druhé půlce holky zabojovaly a Hlučín se jen vezl. Za stavu 3:2 jsme domácí tým tlačily a myslím si, že kdyby pan rozhodčí nepískl podle mě vymyšlenou penaltu, tak je vysledek úplně jiný. S výkonem děvčat jsem maximalně spokojená, hrály srdíčkem a dokázaly potrápit tým, který je suverénně na prvním místě,“ uvedla k zápasu trenérka dobratických fotbalistek Lucie Uhrová

Branky: 17. a 56. Stanjurová, 9. Antalíková, 83. Hlavenková, 86. Káňová - 53. Kohoutková, 61. Veselá.

Dobratice: Kočovská - Orečná, Mynářová, Školová, Fischbachová - Heroková, Kuhová (81. Štefková), Veselá, Skočková - Kohutková (62. Dunová), Smolíková. Trenérka: Lucie Uhrová. (pop)