Po celý průběh turnaje působily dobratické fotbalistky značně ospalým, až rozpačitým dojmem a podávaly podprůměrné výkony. „Hlučínští pořadatelé nás nalosovali do nejsilnější skupiny A. Přesto jsme svým výkonem zůstaly daleko za očekáváním,“ řekla po návratu domů trenérka Uhrová.

Výsledky: Comfort Dobratice - Ex Hlučín 0:1. První zápas ve skupině odehrály dobratické fotbalistky proti bývalým hráčkám Hlučína, za které nastoupila také bývalá dobratická hráčka Hýlová. Hráčky Ex Hlučína, hrající nyní většinou nejvyšší soutěž, byly sice opticky lepším týmem, avšak dlouho se nemohly proti bezchybně pracující obraně prosadit. Až dvě minuty před koncem rozhodla o výsledku nikým nehlídaná Mokrošová, která nedala brankářce Skočovské šanci.
Dobratice - Hlučín I 1:2. Druhý zápas byl pro Dobratice o chloupek lepší, přesto se domácí Hlučín dostával do nebezpečných šancí a jen díky brankářce Skočovské, která po celý turnaj předváděla skvělé zákroky, hráčky Dobratic neinkasovaly. V 7. minutě šli domácí po zásluze do vedení, které navýšili ve 12. minutě. „Nám se podařilo jen snížit zásluhou Veselé na konečných 1:2,“ dodala Uhrová.
Dobratice - Slovan Ostrava 1:1.
Třetí vystoupení dobratických hráček na turnaji přineslo první bodový zisk. Oba týmy předváděly průměrný fotbal, který oko fotbalového diváka příliš nepotěšil. Fotbalistky Slovanu sice šli do vedení po zbytečné taktické chybě, ale zvýšit vedení se jim nepovedlo. A to opět zásluhou výtečné Skočovské. O vyrovnání se postarala po individuální akci Školová, která musela svým spoluhráčkám ukázat, jak se střílí branky sólem přes celé hřiště.
Dobratice - Žilina 1:3.
Poslední vystoupení ve skupině mohlo Dobraticím přinést alespoň teoretickou šanci na solidnější umístění, ale to by Dobratičtí museli porazit slovenský prvoligový klub. Svěřenkyně trenérky Uhrové snily svůj sen pouze do 5. minuty, kdy nejlepší hráčka turnaje Hmírová otevřela gólový účet zápasu. Dobratice pak nadále pokračovaly v laxním přístupu, což Slovenky potrestaly dalšími dvěma góly. Snížit se podařilo v závěrečných minutách zápasu zásluhou Mynářové.

Fotbalistky Dobratic tak v základní skupině A obsadily poslední místo a se ziskem jednoho bodu je čekal pouze zápas o konečné 9. místo. V něm nastoupily proti fotbalistkám Štramberku.

Dobratice - Štramberk 4:0. Pokud si trenérka Uhrová myslela, že její svěřenkyně Štramberk lehce přejedou, šeredně se mýlila. Dobratice sice měly od začátku zápasu jednoznačnou převahu, ale do šancí se dlouho nemohly dostat. Nebylo to však zásluhou bezchybné obrany Štramberku, jako spíše neschopností dobratických fotbalistek vystřelit na branku. Pro štramberské hráčky bylo více než lichotivé, že s nimi měly druholigové fotbalistky tak velké problémy. O výhře Dobratic nakonec rozhodl závěr utkání.

„Co k našemu vystoupení na turnaji mám dodat,“ ptala se trenérka Dobratic Lucie Uhrová a pak pokračovala: „Jedině to, že holky celý turnaj takzvaně odevzdaly. Fyzičku mají, jsou běhavé, ale co je to platné, když si nepřihrají, nestřílí a ty nejvyloženější šance zahodí. Tenhle turnaj bych chtěla hodit za hlavu. Pro holky to bylo jen odreagování po fyzické zátěži v zimní přípravě. Ještě pojedeme na jeden turnaj, kde budu přihlašovat dvě družstva, aby si zahrála každá holka z týmu. Půjde však opět o zpestření naší přípravy, pro nás je teď nejdůležitější hlavní sezona,“ uvedla k turnaji trenérka Lucie Uhrová.

Comfort Dobratice na turnaji reprezentovaly: Skočovská - Školová, Fischbachová, Mynářová, Štefková, Klusová, Kuhová, Heroková, Veselá, trenérka Lucie Uhrová a vedoucí týmu Ilona Orečná. (pop)